Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

zaporożec 968 ogłoszenia Samocholand.pl

zaporożec 968

Samochód osobowy znany pod nazwą Zaporożec 968 był autem produkcji ukraińskiej zaliczanym do tak zwanego segmentu B. Oznacza to, że był to tak zwany model subkompaktowy, który charakteryzował się rozmiarami mniejszymi od klasycznych aut kompaktowych, ale jednocześnie był on większy niż auta miejskie. Autko takie posiadało małe wnętrze pozwalające na przewożenie maksymalnie 4 osób, więc jego głównym przeznaczeniem była jazda po mieście oraz na krótkich dystansach. W razie konieczności pojazd ten mógł jednak służyć jako model dla mniejszych rodzin podróżujących na dalszych trasach.


Opisywane auto Zaporożec 968 było produkowane w latach 1966-1994 jako 2-drzwiowy sedan, ale dostępna była również wersja pickup z 2 drzwiami przystosowana do transportu ciężkich ładunków o nietypowych gabarytach. Cechą charakterystyczną tego modelu była jego niska masa własna, dzięki której zapewniał on zwrotność i względnie dynamiczne ruszanie czyli cechy bardzo ważne na krótkich trasach oraz dystansach miejskich. Niska masa własna na poziomie 740-840 kg pozwalała również na zapewnienie dynamicznego charakteru pojazdu pomimo zastosowania dość oszczędnych silników o niedużej mocy.


Warto dodać, że Zaporożec 968 był samochodem wyposażonym w napęd na tylną oś, na którą możliwe było przenoszenie mocy silnika dzięki 4-biegowej przekładni manualnej. Jeśli chodzi o silniki to w opisywanym samochodzie stosowano benzynowe jednostki napędowe o pojemności 0.9 i 1.2 litra, których moc sięgała poziomu 29, 41 oraz 50 koni mechanicznych. Była ona wystarczająca dla takiego małego pojazdu przeznaczonego na krótkie trasy.

Tagi: Zaporożec 968 ogłoszenia, samochody Zaporożec 968, sprzedam Zaporożec 968, kupię Zaporożec 968, nie Zaporożec 968 allegro, nie Zaporożec 968 olx, nie Zaporożec 968 otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt