Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

wołga gaz-24 ogłoszenia Samocholand.pl

  • Sprzedam » Wołga
  Rok produkcji:
  1970
  Przebieg:
  33000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  112 KM
  Poj. silnika:
  2445 cm3
  Skrzynia:
  manualna

wołga gaz-24

Wołga GAZ-24 to samochód produkcji radzieckiej, który był zaliczany do grona aut osobowych klasy premium. Model ten dysponował więc przestronnym i komfortowym wnętrzem, które umożliwiało przewożenie maksymalnej liczby 5, a nawet 6 osób, dzięki czemu był to idealny wybór dla użytkowników zainteresowanych posiadaniem dobrze wyposażonego, wygodnego i bardzo bezpiecznego auta dla siebie, a także swoich rodzin. Model ten produkowano w latach 1967-1985 w wersji sedan, a także kombi. Dzisiaj jest on kolekcjonowany przez miłośników zabytkowej motoryzacji.


Opisywane auto Wołga GAZ-24 było wykorzystywane nie tylko jako model rodzinny, ale również jako pojazd specjalny służący jako taksówka, itp. Dostępne były bardziej luksusowe wersje w czarnym kolorze, które były przeznaczone dla tajnych służb milicji, dyrektorów fabryk oraz innych ważnych i bogatych osób. We wnętrzu znajdowało się wysokiej jakości wyposażenie, dzięki któremu pokonywanie nawet bardzo dalekiej trasy nie stanowiło problemu i nie wiązało się z dyskomfortem, zmęczeniem ani niebezpieczeństwem.


Prezentowany model dysponował napędem na tylne koła, na które moc silnika była przenoszona przy pomocy 4-biegowej przekładni manualnej. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w pojazdach marki Wołga GAZ-24 stosowano silniki o pojemności 2.4 litra, które generowały moc na poziomie 62-70 kW. Pozwalało to na osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 145 kilometrów na godzinę, a czas przyspieszenia do 100 km/h wynosił 23 sekundy. Był to więc dość dynamiczny pojazd jak na czasy, w których był produkowany i sprzedawany.

Tagi: Wołga GAZ-24 ogłoszenia, samochody Wołga GAZ-24, sprzedam Wołga GAZ-24, kupię Wołga GAZ-24, nie Wołga GAZ-24 allegro, nie Wołga GAZ-24 olx, nie Wołga GAZ-24 otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt