Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

renault clio

Jaka jest historia marki renault clio?

Renault Clio to model pojazdu osobowego produkowanego przez francuski koncern Renault od 1990 roku. Samochód ten jest zaliczany do tak zwanego segmentu B. Oznacza to, że opisywane auto jest większe od klasycznych pojazdów miejskich, ale jednocześnie nie można zaliczyć go do klasy kompaktowej. Model ten jest w stanie pomieścić 5 osób, jednak użytkowanie go jako auta rodzinnego może być na dłuższą metę bardzo niepraktyczne. W związku z tym można stwierdzić, że prezentowany pojazd został wyprodukowany głównie z myślą poszukujących samochodu miejskiego zapewniającego transport na krótkich dystansach.


Prezentowany samochód Renault Clio jest produkowany od 1990 roku. Model ten przeszedł wiele modyfikacji obejmujących zmianę wyglądu zewnętrznego, modernizację zastosowanych technologii oraz wiele innych zmian, dzięki którym opisywane auto spełnia oczekiwania użytkowników oraz jest zgodne z najbardziej rygorystycznymi normami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej. Samochód zapewnia dynamikę, ekonomię, zwrotność oraz wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa jazdy.


Od 2012 roku produkowana jest najnowsza, czwarta generacja tego modelu. Renault Clio IV to auto posiadające napęd na przednie koła radzący sobie świetnie w ruchu miejskim. Moc silnika jest przenoszona na przednią oś przy pomocy 5-biegowej skrzyni manualnej lub 6-biegowego automatu. Silniki o pojemności skokowej 899-1618 ccm zapewniają moc na poziomie 54-147 koni mechanicznych. W zakresie tym mieszczą się zarówno silniki benzynowe, jak również wysokoprężne.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu renault clio?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Renault Clio jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Renault Clio
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt