Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

pontiac firebird ogłoszenia Samocholand.pl

pontiac firebird

Samochód osobowy istniejący na rynku pod nazwą Pontiac Firebird to auto o charakterze sportowym. Model ten charakteryzował się mniejszym rozmiarem, więc jego użytkowanie jako samochód rodzinny nie było zbyt praktyczne ze względu na ograniczoną przestrzeń wewnętrzną. Opisywane auto zapewniało bardzo dobre osiągi, dzięki którym możliwa była dynamiczna jazda zbliżona do stylu sportowego. Samochód ten został wyprodukowany głównie z myślą o osobach, którym zależało na posiadaniu szybkiego pojazdu oferującego bardzo dobre przyspieszenie i inne osiągi.


Pierwsza generacja opisywanego modelu Pontiac Firebird była produkowana w latach 1967-1969. Auto tego rodzaju dostępne było w wersji 2-drzwiowego coupe oraz 2-drzwiowego kabrioletu. Model ten charakteryzował się estetycznym wyglądem oraz wzmocnioną konstrukcją, która była odporna na przeciążenia generowane w czasie jazdy z dużą prędkością. W prezentowanej wersji stosowano silniki o pojemności 3.8-6.6 litra, dzięki którym możliwe było bezproblemowe i szybkie osiąganie bardzo dobrych osiągów.


Druga generacja prezentowanego samochodu znanego jako Pontiac Firebird była produkowana w latach 1970-1984. Było to 2-drzwiowe coupe z napędem na tylną oś. Jeśli chodzi o jednostki napędowe to w samochodzie tym stosowano silniki o pojemności 3.8-7.5 litra. Ze względu na swoją dużą pojemność, prezentowane jednostki napędowe były bardzo paliwożerne. W zamian za to zapewniały możliwość szybkiej i agresywnej jazdy charakterystycznej dla stylu sportowego. Jednocześnie pojazd zapewniał wysoki poziom bezpieczeństwa.

Tagi: Pontiac Firebird ogłoszenia, samochody Pontiac Firebird, sprzedam Pontiac Firebird, kupię Pontiac Firebird, nie Pontiac Firebird allegro, nie Pontiac Firebird olx, nie Pontiac Firebird otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt