Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

pontiac fiero

 • Pontiac Fiero 140 KM , sportowy , 2 osobowy

  Mam do sprzedania samochód Pontiac Fiero GT z 1988 r. Cena do negocjacji . Silnik 2.8 benzyna o mocy 140 KM . bezwypadkowy, zarejestrowany w Polsce
  22000
  PLN
  Rok produkcji:
  1988
  Przebieg:
  60000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  140 KM
  Poj. silnika:
  2800 cm3
  Skrzynia:
  automatyczna

Jaka jest historia marki pontiac fiero?

Pontiac Fiero to samochód osobowy zaliczany do grona pojazdów sportowych. Oznacza to, że ważną cechą charakteryzującą ten pojazd jest fakt, że auto generowało bardzo dobre osiągi charakterystyczne dla pojazdów biorących udział w wyścigach samochodowych, a także rajdach. Jednocześnie samochód ten zapewniał wysoki poziom komfortu, a także bezpieczeństwa. Dzięki temu został on dopuszczony do bezproblemowego użytkowania w normalnych warunkach ruchu drogowego poza torem wyścigowym.


Prezentowany samochód Pontiac Fiero charakteryzował się małym rozmiarem, więc auto takie nie nadawało się do użytkowania jako pojazd rodzinny. Był to model przystosowany do agresywnej, szybkiej jazdy i został on zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią sobie możliwości sportowe aut osobowych. Nadwozie opisywanego samochodu zostało wykonane z paneli z włókna szklanego. Model ten był solidny, ale jednocześnie jego masa nie była bardzo wysoka. W związku z tym możliwe było zapewnienie bardzo dużej dynamiki.


Pontiac Fiero był produkowany w latach 1984-1988 jako 2-drzwiowe coupe z napędem na tylną oś. W samochodzie tym moc była przenoszona na układ napędowy przy pomocy manualnej skrzyni biegów posiadającej 4 lub 5 przełożeń. Jeśli chodzi o jednostki automatyczne to dostępna jest skrzynia tego typu oferująca 3 przełożenia. Silniki 2.5 oraz 2.8 litra zapewniały moc na poziomie 93 oraz 137 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna to 166-200 km/h. Dzięki takim osiągom auto pokonywało różne dystanse w niezwykle dynamiczny sposób charakterystyczny dla jazdy sportowej.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu pontiac fiero?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Pontiac Fiero jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pontiac Fiero
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt