Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

lancia ypsilon

Jaka jest historia marki lancia ypsilon?

Lancia Ypsilon to samochód osobowy zaliczany do grona pojazdów klasy miejskiej. Konkretniej jest to model klasy B co oznacza, że jest to auto subkompaktowe charakteryzujące się minimalnie większymi rozmiarami od tradycyjnych samochodów miejskich. Pojazd umożliwia przewożenie 5 osób, jednak ze względu na ograniczone wnętrze, użytkowanie tego auta jako samochodu rodzinnego może być niepraktyczne. Jest to samochód stworzony głównie z myślą o osobach poszukujących małego i taniego w eksploatacji samochodu zapewniającego dojazd do pracy, szkoły, miasta, itp.


W latach 1996-2003 produkowana była Lancia Ypsilon. Był to 3-drzwiowy hatchback z napędem na przednią oś. Moc była na nią przenoszona przez 5-biegową manualną skrzynię biegów. Silniki benzynowe 1.1-1.4 litra zapewniały moc na poziomie 55-80 koni mechanicznych.


Lata 2003-2011 to okres produkcji modelu znanego jako Lancia Ypsilon I. Ten 3-drzwiowy hatchback różnił się od wersji Y pod względem wyglądu zewnętrznego oraz wyposażenia. Elementy, takie jak ABS, klimatyzacja czy też tempomat poprawiają poziom komfortu, a także bezpieczeństwa jazdy. Było to również auto z napędem na przednią oś. W samochodzie tym zastosowano skrzynie manualne z 5 lub 6 biegami albo skrzynie półautomatyczne posiadające 5 przełożeń. Silniki benzynowe o pojemności 1.2-1.4 litra generują moc na poziomie 60-95 koni mechanicznych. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne to posiadały one pojemność 1.3 litra i generowały moc na poziomie 69-75 koni mechanicznych.


Aktualnie od 2011 roku produkowana jest Lancia Ypsilon II. Ten 5-drzwiowy hatchback z napędem na przednią oś posiada skrzynie manualne i półautomatyczne z 5 przełożeniami. Silniki 0.9-1.2 (w tym 1.25 diesel) zapewniają moc na poziomie 69-95 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lancia ypsilon?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Lancia Ypsilon jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Lancia Ypsilon
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt