Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

jaguar xk

Jaka jest historia marki jaguar xk?

Samochód znany pod nazwą Jaguar XK to pojazd zaliczany do grona aut o charakterze sportowym produkowanych przez brytyjski koncern Jaguar. Opisywany samochód był pojazdem generującym bardzo dobre osiągi spotykane w samochodach wyścigowych i rajdowych. Jest on jednak przystosowany do użytkowania w normalnym ruchu drogowym i dzięki temu można cieszyć się jego bardzo dobrymi osiągami na drogach, a nie tylko na zamkniętych torach. Auto charakteryzuje się małymi rozmiarami, więc nie jest to pojazd rodzinny. Samochód ten został stworzony z myślą o ludziach ceniących sobie możliwość agresywnej, dynamicznej jazdy.


Prezentowany samochód Jaguar XK produkowano w latach 1996-2015 jako 2-drzwiowe coupe lub 2-drzwiowy kabriolet. Opisywany model dysponował wyposażeniem, dzięki któremu pomimo wysokich prędkości pojazd prowadziło się pewnie z zachowaniem odpowiedniego poziomu komfortu, a także bezpieczeństwa jazdy. W prezentowanym pojeździe zastosowano napęd na tylną oś, a moc silnika była na nią przenoszona dzięki 5 lub 6-biegowej skrzyni automatycznej.


Jaguar XK to auto, w którym zastosowano dynamiczne jednostki napędowe o pojemności 4.0, a także 4.2 litra. Generowały one moc na poziomie 294, 395, 416 oraz 426 koni mechanicznych. Pozwalało to na osiąganie prędkości na poziomie 250-280 km/h. Najwolniejszy silnik rozpędzał się do 100 km/h w czasie 6,4 sekundy, a najszybsze w czasie o sekundę krótszym. Były więc to bardzo mocne jednostki napędowe, dzięki którym pokonywanie dalekich dystansów było szybkie oraz przyjemne.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu jaguar xk?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Jaguar XK jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Jaguar XK
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt