Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

gaz 69 ogłoszenia Samocholand.pl

gaz 69

GAZ-69 to samochód terenowy produkcji radzieckiej, który był produkowany w latach 1952-1975. Było to auto terenowe, które nie charakteryzowało się jakimś bardzo bogatym wyposażeniem odpowiedzialnym za zwiększenie komfortu. Konstrukcja była prosta, a zadaniem samochodu było wytrzymywanie dużych obciążeń oraz dynamiczna i wydajna jazda w trudnym terenie, w którym nie poradziłby sobie samochód przystosowany do jazdy po szosie. Dziś jest to auto kolekcjonowane przez miłośników pojazdów klasycznych, ale przez wiele lat był to pojazd wykorzystywany przez wojsko oraz inne służby krajów socjalistycznych. W niektórych krajach pojazdy te są użytkowane do dziś.


Dużym atutem auta GAZ-69 był fakt, że mieściło ono nawet 8 osób. Dzięki temu możliwe było zapewnienie im skutecznego transportu w nawet bardzo trudnym terenie. Nie zastosowano w nim wielu nowoczesnych rozwiązań technicznych. Była to masowa produkcja, a auta miały za zadanie zapewnienie jazdy w terenie w niekoniecznie komfortowy, ale skuteczny sposób.


Opisywany pojazd GAZ-69 posiadał napęd na cztery koła, który znacznie ułatwiał jazdę w trudnych warunkach terenowych. Moc silnika była przenoszona na napęd przy pomocy 3-biegowej skrzyni manualnej (3 biegi do przodu oraz 1 bieg wsteczny). Jeśli chodzi o silnik to zastosowano jednostkę napędową czterosuwową o pojemności 2.1 litra z gaźnikiem. Moc maksymalna takiego silnika to 55 koni mechanicznych przy 3600 obrotach na minutę. Samochód był produkowany w wersji nadwozia z 2, a także z 4 drzwiami.

Tagi: Gaz 69 ogłoszenia, samochody Gaz 69, sprzedam Gaz 69, kupię Gaz 69, nie Gaz 69 allegro, nie Gaz 69 olx, nie Gaz 69 otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt