Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

ford mondeo

Jaka jest historia marki ford mondeo?

Samochód znany pod nazwą Ford Mondeo jest pojazdem zaliczanym do grona aut klasy średniej. Oznacza to, że model ten posiada rozmiary oraz wyposażenie zapewniające komfortowe i bezpieczne warunki podróży dla 5 osób. Z powodzeniem można używać takiego samochodu jako auta rodzinnego. Oczywiście jego wyposażenie i silniki nie są tak dobre jak w autach premium czy też luksusowych limuzynach. W zamian za to prezentowane auta są od nich dużo tańsze i spełnią wymagania wielu osób poszukujących auta dla siebie oraz swojej rodziny.


Pierwsza generacja prezentowanego modelu Ford Mondeo była produkowana w latach 1993-1996 w wersji sedan (4 drzwi), kombi oraz liftback (5 drzwi). W skład wyposażenia wchodziły poduszki, powietrzne, ABS, kontrolę trakcji czy też ogrzewaną przednią szybę. Te i inne elementy poprawiały komfort, a także bezpieczeństwo jazdy. Opisywane auto posiadało napęd na przód i było wyposażone w silniki 1.6-2.5 litra o mocy 88-170 koni mechanicznych.


Druga generacja Ford Mondeo to okres produkcji od 1996 do 2000 roku. Pojazd ten również posiadał ciekawe wyposażenie i był dostępny w takich samych wersjach nadwozia jak generacja pierwsza. Silniki 1.6-2.5 litra generowały moc na poziomie 90-205 koni mechanicznych.


Ford Mondeo trzeciej generacji był produkowany w latach 2000-2007. Zmianie uległ wygląd oraz wyposażenie. Dostępna paleta silników 1.8-3.0 litra zapewniała moc generowaną na poziomie 90-226 koni mechanicznych.


Czwarta generacja Forda Mondeo była produkowana w latach 2007-2014. Zdecydowano się na dalsze modernizacje wyglądu, wnętrza i wyposażenia, a silniki 1.6-2.5 generowały moc na poziomie 110-220 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford mondeo?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Ford Mondeo jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Ford Mondeo
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt