Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

ford focus

Jaka jest historia marki ford focus?

Ford Focus jest samochodem zaliczanym do grona pojazdów klasy średniej. Jest to auto, które zapewnia swoim użytkownikom komfortowe i przestronne wnętrze. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z takiego auta, jak z pojazdu o charakterze rodzinnym. Pojazd posiada wyposażenie oraz silniki, które odbiegają trochę od jednostek napędowych charakterystycznych dla aut premium lub luksusowych limuzyn. Jest to więc idealny wybór dla osób poszukujących Wydajnego pojazdu dla siebie i swoich rodzin, który jednak nie generuje wysokich kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem.


Pierwszą generację auta marki Ford Focus produkowano w latach 1998-2005. Pojazd ten był dostępny w wersji hatchback z 3 lub 5 drzwiami, a także jako 4-drzwiowy sedan lub 5-drzwiowe kombi. Posiadał on mocne zawieszenie, które było w stanie utrzymać ciężar generowany przez całe rodziny oraz ich bagaże. Pojazd posiadał napęd na przednią oś oraz 4-biegową skrzynię automatyczną, a także 5 i 6-biegową przekładnię manualną. Silniki benzynowe i diesla dostępne były w zakresie pojemności 1.4-2.3 litra oraz mocy 75-173 koni mechanicznych.


Druga generacja Ford Focus była produkowana od 2004 do 2011 roku. Samochód posiadał delikatnie zmieniony wygląd. Dodano również 6-biegową skrzynię półautomatyczną. Wszystkie oferowane skrzynie (ta oraz wersje z generacji pierwszej) przenosiły moc na przedni napęd. Silniki 1.4-2.5 litra zapewniały moc na poziomie 80-350 koni mechanicznych.


Trzecia generacja Ford Focus jest produkowana od 2010 roku. W porównaniu z poprzednią wersją zrezygnowano z 4-biegowej skrzyni automatycznej oraz odmieniono wygląd i dokonano wielu modernizacji. Silniki zasilające ten pojazd to jednostki o pojemności 1.0-2.3 litra oraz mocy 85-320 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ford focus?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Ford Focus jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Ford Focus
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt