Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

fiat 131 ogłoszenia Samocholand.pl

  • Sprzedam » Fiat
  Rok produkcji:
  1977
  Przebieg:
  36500 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  65 KM
  Poj. silnika:
  1297 cm3
  Skrzynia:
  manualna

fiat 131

Fiat 131 to samochód osobowy zaliczany do grupy pojazdów kompaktowych. Prezentowany model jest więc autem, które charakteryzuje się zwartą konstrukcją mniejszą niż w przypadku pojazdów klasy średniej. Model ten zapewnia miejsce dla kierowcy oraz 4 pasażerów. Może on być użytkowany jako auto rodzinne, ale radzi sobie również bardzo dobrze z jazdą o charakterze miejskim. Auto tego rodzaju było produkowane w latach 1974-1984 i spełniało oczekiwania osób poszukujących wielofunkcyjnego samochodu przeznaczonego do użytkowania w mieście, a także na dłuższych trasach.


Fiat 131 był produkowany jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowe coupe. Samochód ten charakteryzował się zębatkową przekładnią kierowniczą oraz zawieszeniu przednim opartym na kolumnach MacPhersona. Oczywiście model ten przechodził mniejsze i większe modernizacje obejmujące nie tylko jego konstrukcję, ale również stosowane mechanizmy i jednostki napędowe.


Model znany pod nazwą Fiat 131 posiadał napęd na tylną oś, na którą moc była przenoszona przez manualną skrzynię biegów posiadającą 4 przełożenia. Istniały też modele wyposażone w 5-biegową przekładnię manualną. Jeśli chodzi o silniki to w opisywanym samochodzie stosowano jednostki napędowe o pojemności 1.3-2.5 litra, które generowały moc na poziomie 55-115 koni mechanicznych. Jednostki te w połączeniu z dosyć niską masą własną zapewniały pojazdowi bardzo dobre (jak na tamte czasy) osiągi, które spełniały wymagania użytkowników poszukujących dynamicznych, a także oszczędnych samochodów.

Tagi: Fiat 131 ogłoszenia, samochody Fiat 131, sprzedam Fiat 131, kupię Fiat 131, nie Fiat 131 allegro, nie Fiat 131 olx, nie Fiat 131 otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt