Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

fiat 125p ogłoszenia Samocholand.pl

fiat 125p

Fiat 125p to jeden z popularniejszych modeli samochodów osobowych produkowanych w Polsce. Podobnie do słynnego Fiata 126p, opisywany model zyskał miano kultowego. Był to samochód, który należał do segmentu pojazdów klasy średniej. Oznacza to, że był to niedrogi samochód rodzinny, który w czasach swojej produkcji (1967-1991) charakteryzował się bardzo dobrymi osiągami oraz wyposażeniem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo jazdy na długich trasach.


Popularny duży Fiat - Fiat 125p był samochodem zapewniającym miejsce dla 5 osób. Chociaż istniały jego wersje dostawcze zapewniające miejsce tylko dla kierowcy i jednego pasażera. Charakteryzowały się one jednak o wiele większą przestrzenią bagażową. Opisywany model produkowano w trzech wersjach nadwozia: sedan z 4 drzwiami, kombi z 5 drzwiami oraz pickup z 2 drzwiami. Wyposażenie nie było bardzo bogate, ale zapewniało względnie dobre warunki podróży. Auto było więc idealnym wyborem dla osób poszukujących niedrogiego, ale dobrego samochodu rodzinnego.


Fiat 125p był pojazdem posiadającym napęd na tylną oś. Moc silnika była na nią przenoszona przy pomocy 4 lub 5-biegowej skrzyni manualnej. Jeśli chodzi o silniki to w pojeździe tego typu stosowano wyłącznie benzynowe jednostki napędowe, których pojemność mieściła się w zakresie 1.3 - 1.8 litra. Zapewniały one moc na poziomie 54-105 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna takich aut to 125-170 km/h, a poziom spalania paliwa to około 7-8 litrów na 100 km. Były więc to dosyć oszczędne pojazdy (tanie w eksploatacji).

Tagi: Fiat 125p ogłoszenia, samochody Fiat 125p, sprzedam Fiat 125p, kupię Fiat 125p, nie Fiat 125p allegro, nie Fiat 125p olx, nie Fiat 125p otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt