Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

dodge viper

Jaka jest historia marki dodge viper?

Dodge Viper to samochód osobowy zaliczany do grona aut klasy sportowej. Jest to więc samochód charakteryzujący się ograniczoną ilością miejsca, więc nie może on służyć jako pojazd rodzinny. Opisywany model charakteryzuje się bardzo dobrymi osiągami, które są charakterystyczne dla samochodów sportowych, jednak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, użytkowanie takiego pojazdu jest możliwe w normalnym ruchu drogowym.


W latach 1992-1995 produkowano pierwszą generacje samochodu Dodge Viper. Był to 2-drzwiowy roadster, w którym za przenoszenie mocy na napęd odpowiadała 6-biegowa skrzynia manualna. Opisywany pojazd posiadał silnik o pojemności 8.0 litra, który generował prędkość 290 km/h. Druga faza tej generacji była produkowana w latach 1996-2002. Był to 2-drzwiowy roadster lub 2-drzwiowe coupe z silnikiem 8.0 oraz 6-biegową skrzynią manualną.


Druga generacja Dodge Viper była produkowana w latach 2003-2007 jako 2-drzwiowy roadster oraz 2-drzwiowe coupe. W wersji tej również zastosowano manualną skrzynię biegów posiadającą 6 przełożeń, która odpowiadała za przenoszenie mocy na układ napędowy. Jeśli chodzi o silnik to zastosowano większą jednostkę o pojemności 8.3 litra i mocy 500-510 koni mechanicznych. Druga faza tej generacji była produkowana w latach 2008-2010. Posiadała ona silnik 8.4 litra o mocy 600 koni mechanicznych.


Od 2013 roku produkowana jest trzecia generacja modelu Dodge Viper. Jest to 2-drzwiowe coupe posiadające 6-biegową skrzynię manualną, tak jak w poprzednich wersjach. Silnik 8.4 litra zastosowany w tej generacji zapewnia moc na poziomie 640 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu dodge viper?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Dodge Viper jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Dodge Viper
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt