Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

dodge magnum

Jaka jest historia marki dodge magnum?

Dodge Magnum to rodzina samochodów osobowych obejmująca auta klasy średniej, a także premium. Samochody tego rodzaju są przystosowane do przewożenia 5 osób z zapewnieniem im jak najwyższego poziomu komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Oznacza to, że prezentowane modele mogły być użytkowane jako auta o charakterze rodzinnym, a dodatkowo spełniały one wymagania osób, które ceniły sobie dynamiczny charakter aut.


W latach 1978-1988 produkowano wersję Dodge Magnum klasy średniej. Był to samochód oferowany jako 2-drzwiowe coupe z 3-biegową przekładnią automatyczną. Model ten był wyposażony w silniki o pojemności 5.2, 5.9 oraz 6.6 litra, które zapewniały bardzo dobre osiągi i dynamiczną jazdę. Powstały również wersje startujące w wyścigach NASCAR oraz wiele innych wersji przystosowanych do potrzeb rynków w różnych krajach.


Lata 2005-2008 to okres produkcji nowoczesnego Dodge Magnum, 5-drzwiowego kombi zaliczanego do klasy premium. Był to samochód posiadający napęd na tylną oś, ale istniała możliwość zamówienia wersji posiadającej napęd na cztery koła. Jeśli chodzi o przenoszenie mocy na układ napędowy to prezentowany samochód był wyposażony w 4 lub 5-biegową skrzynię automatyczną. W prezentowanym aucie stosowano silniki benzynowe o pojemności 2.7, 3.5, 5.7 oraz 6.1 litra. Moc maksymalna tych jednostek napędowych to poziom 193, 253, 345 oraz 431 koni mechanicznych. Były to więc bardzo dynamiczne silniki zapewniające swoim użytkownikom bardzo szybką jazdę, dzięki której nawet długie dystanse można było pokonywać w krótkim czasie.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu dodge magnum?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Dodge Magnum jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Dodge Magnum
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt