Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

dodge dart

Jaka jest historia marki dodge dart?

Auto znane na rynku motoryzacyjnym jako Dodge Dart jest samochodem osobowym zaliczanym do grona pojazdów klasy średniej. Oznacza to, że samochód ten posiadał sporo miejsca, dzięki któremu możliwe było komfortowe przewożenie nawet 5 osób. Auto dysponowało wyposażeniem, dzięki któremu nawet na dłuższych dystansach jazda była komfortowa oraz bardzo bezpieczna. Nie należy też zapominać o tym, że opisywany pojazd generował bardzo dobre osiągi, więc pokonywanie dalekich dystansów nie było długotrwałe. Opisywany model był świetnym autem rodzinnym w latach 1960-1976, a dzisiaj samochód ten jest poszukiwany przez wielu kolekcjonerów i miłośników pojazdów zabytkowych.


W czasie produkcji powstały cztery generacje tego modelu Dodge Dart. Różniły się one od siebie delikatnie wyglądem oraz zastosowanymi rozwiązaniami i elementami bezpieczeństwa. Dzięki tym modernizacjom auto było przystosowywane do zwiększających się wymagań użytkowników. Zapewniało ono również coraz większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.


Dodge Dart był autem z napędem na tylną oś, a moc była na nią przenoszona przez 3-begowy automat (w dwóch ostatnich generacjach dodano również skrzynię automatyczną z 4 przełożeniami). Oferta silnikowa obejmowała jednostki napędowe na poziomie 2.8-7.2 litra. Jednym z popularniejszych silników jest jednostka 5.1 litra z 1963 roku, która generuje moc 264 koni mechanicznych. Silna wersja 7.0 z 1968 roku zapewniała z kolei moc aż 431 koni mechanicznych. Był to więc pojazd posiadający bardzo dynamiczne silniki.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu dodge dart?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Dodge Dart jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Dodge Dart
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt