Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

dodge dakota

Jaka jest historia marki dodge dakota?

Auta znane na rynku pod nazwą Dodge Dakota to pojazdy zaliczane do grupy aut typu pickup. Są to więc samochody, które posiadają ograniczone miejsce dla pasażerów i z pewnością nie mogą służyć jako auta rodzinne, a nawet miejskie. Ich ważną cechą jest duża przestrzeń otwarta przystosowana do przewożenia różnych ładunków. Oznacza to, że auta tego rodzaju spełniają głównie zadania dostawcze i są wykorzystywane przez rolników, firmy transportowe oraz inne przedsiębiorstwa i osoby prywatne, które często przewożą ciężkie ładunki na krótkich i długich dystansach.


Pierwszą generację tego modelu Dodge Dakota produkowano w latach 1987-1996. Było to auto charakteryzujące się wzmocnioną konstrukcją przystosowaną do przewożenia ciężkich ładunków. Samochód ten posiadał również bogate wyposażenie umilające jazdę i poprawiające jej bezpieczeństwo. Ten 2-drzwiowy pickup posiadał 3 i 4-biegowe skrzynie automatyczne, a także skrzynię manualną posiadającą 5 przełożeń. Wersje silnikowe obejmowały pojemności 2.2-5.2 litra (97-225 koni mechanicznych).


Druga generacja Dodge Dakota to lata 1997-2004. Pojazd ten charakteryzował się zmienionym wyglądem zewnętrznym oraz zmienionym zakresem dostępnych skrzyń biegów (automaty 4 i 5-biegowe oraz 5-biegowe skrzynie manualne). Silniki obejmowały pojemności 2.5-5.9 litra. Ich moc to poziom 114-250 KM.


Trzecia generacja Dodge Dakota wyglądała podobnie do drugiej i produkowano ją od 2005 do 2011 roku. Zrezygnowano z wersji 2-drzwiowej i pozostawiono tylko nadwozie pickup z 4 drzwiami. Auto posiadało 4 i 5-biegowe automaty oraz 6-biegową skrzynię manualną. Oferta silnikowa obejmowała tylko dwie jednostki o pojemności 3.7 i 4.7 litra.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu dodge dakota?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Dodge Dakota jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Dodge Dakota
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt