Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

dodge charger

Jaka jest historia marki dodge charger?

Dodge Charger to pojazd typu muscle car produkowany w latach 1966-1978, a także auto klasy premium produkowane od 2006 roku. Niezależnie od wybranej wersji, pojazdy te zapewniają bardzo wysokie osiągi charakterystyczne dla aut sportowych. Wersje z lat 66-78 były bardzo dynamiczne jak na swoje czasy, ale dzisiaj są obiektem pożądania kolekcjonerów ciekawych, zabytkowych aut. Najnowsze generacje z kolei zapewniają przestronne wnętrze dla całych rodzin oraz niezwykle bogate wyposażenie, dzięki któremu jazda nawet na bardzo długich dystansach jest nie tylko dynamiczna, ale również komfortowa i bezpieczna.


Jeśli chodzi o lata 1966-1978 to wyprodukowano cztery generacje prezentowanego modelu Dodge Charger. Był to pojazd posiadający napęd na tylną oś, a za przenoszenie na nią mocy odpowiadały automatyczne skrzynie biegów posiadające 3 przełożenia, a także skrzynie manualne z 3 lub 4 przełożeniami. Oferta silnikowa była bardzo bogata i obejmowała jednostki napędowe 3.7-7.2 litra.


Najnowsze modele Dodge Charger LX zaliczają się do grupy limuzyn klasy premium. Pierwszą generację produkowano od 2006 do 2010 roku w Kanadzie. Był to 4-drzwiowy sedan z napędem na tylną oś lub na cztery koła. Model ten posiadał automatyczną skrzynię biegów z 4 lub 5 przełożeniami, a jego silniki 2.7-6.1 litra generowały moc na poziomie 193-431 koni mechanicznych.


Aktualnie od 2011 roku produkowana jest druga generacja modelu Dodge Charger LX. Jest to również 4-drzwiowy sedan z takimi samymi wersjami napędu, jak w generacji pierwszej. Zdecydowano się jednak na wykorzystanie 5 i 8-biegowych automatów do przenoszenia mocy na napęd. Silniki są dostępne w zakresie 3.6-6.4 litra oraz mocy 292-470 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu dodge charger?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Dodge Charger jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Dodge Charger
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt