Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

dodge challenger ogłoszenia Samocholand.pl

  • Sprzedam » Dodge
  Rok produkcji:
  2009
  Przebieg:
  98000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna+LPG
  Moc silnika:
  270 KM
  Poj. silnika:
  3500 cm3
  Skrzynia:
  automatyczna

dodge challenger

Dodge Challenger to samochód osobowy zaliczany do grona pojazdów kompaktowych o sportowych osiągach. Są to bardzo dynamiczne auta, których przyspieszenie i prędkość są zbliżone do tych osiąganych przez auta wyczynowe, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów bezpieczeństwa, pojazdy takie mogą być użytkowane w ruchu drogowym. Samochody te są w stanie pomieścić 4-5 osób, a ich zadaniem jest zapewnienie szybkiej i przyjemnej jazdy na krótkich i długich dystansach. Są to więc idealne auta dla bogatych użytkowników ceniących sobie wysokie osiągi.


Pierwszą generację Dodge Challenger produkowano w latach 1970-1974 jako 2-drzwiowe coupe lub 2-drzwiowy kabriolet. Samochód ten posiadał napęd na tylną oś, a moc była przenoszona na nią przez 3 lub 4-biegowe skrzynie manualne oraz 3-biegowe automaty. Silniki benzynowe były dostępne w zakresie pojemności 3.2-7.2 litra i mocy 198-440 koni mechanicznych.


Dodge Challenger drugiej generacji to 2-drzwiowe coupe produkowane w latach 1978-1983. Było to również auto z napędem na tylne koła posiadające 5-biegową skrzynię manualną albo 4-biegowy automat. Silniki były dostępne w wersji 1.6, 2.0 i 2.4 litra. Nie był to więc bardzo dynamiczny pojazd i spełniał on głównie zadania auta miejskiego.


Trzecia generacja Dodge Challenger to 2-drzwiowe coupe produkowane od 2008 roku. Pozostawiono w tym pojeździe napęd na tylną oś, a za przenoszenie mocy odpowiadają automatyczne skrzynie biegów z 4 lub 5 przełożeniami albo skrzynia manualna posiadająca 6 przełożeń. Silniki 3.5-6.4 litra zapewniają bardzo dobre, sportowe osiągi.

Tagi: Dodge Challenger ogłoszenia, samochody Dodge Challenger, sprzedam Dodge Challenger, kupię Dodge Challenger, nie Dodge Challenger allegro, nie Dodge Challenger olx, nie Dodge Challenger otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt