Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

daewoo matiz

Jaka jest historia marki daewoo matiz?

Daewoo Matiz to bardzo popularny samochód zaliczany do segmentu pojazdów o charakterze miejskim. Jego cechą charakterystyczną jest mały rozmiar i niska masa własna. Dzięki temu pojazd jest zwrotny, dynamiczny i radzi sobie bardzo dobrze w ruchu miejskim. Opisywane auto jest w stanie zmieścić 5 osób, jednak jego wykorzystywanie jako pojazdu rodzinnego na dłuższych dystansach może być niekomfortowe. Innymi słowy można powiedzieć, że prezentowany model Daewoo został zaprojektowany z myślą o osobach poszukujących oszczędnego autka na krótkie podróże i wypady do miasta.


Opisywany samochód Daewoo Matiz jest produkowany od 1997 roku jako 5-drzwiowy hatchback. Opisywane auto posiada dość sporo miejsca wewnątrz, jednak największy komfort jazdy odczuwają osoby podróżujące na przednich siedzeniach. Niezwykle istotną cechą są bardzo dobre osiągi pojazdu pomimo zastosowania małych, oszczędnych silników. Nic więc dziwnego, że na takie auto decyduje się wiele osób, którym zależy na niskim zużyciu paliwa.


Daewoo Matiz jest samochodem wyposażonym w napęd na przednią oś. Moc jest na nią przenoszona przez 5 biegową skrzynię obsługiwaną manualnie. Dla miłośników dużej oszczędności przygotowano trzycylindrowy silnik o pojemności 0.8 litra, który generuje moc 52 koni mechanicznych. Jest to mała jednostka napędowa, która generuje dobre osiągi, dzięki niskiej masie własnej pojazdu (778 kg). Warto zaznaczyć, że dostępna jest również czterocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 1.0 litra. Jest ona również oszczędna, ale generuje większą moc, której poziom to 64 konie mechaniczne.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu daewoo matiz?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Daewoo Matiz jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Daewoo Matiz
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt