Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

chrysler caravan

Jaka jest historia marki chrysler caravan?

Auto znane pod nazwą Chrysler Caravan jest samochodem osobowym charakteryzującym się dużą przestrzenią dostępną dla kierowcy i pasażerów. Jest to samochód, w którym można przewozić bardzo duże rodziny, a także zorganizowane grupy osób. Spełnia więc on zadania pojazdu rodzinnego, zwłaszcza że dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, które zapewnia w czasie jazdy jak najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki temu prezentowany model nadaje się do użytkowania zarówno na krótkich, jak i długich dystansach. Samochód ten zapewnia również bardzo dobre osiągi, więc będzie spełniał oczekiwania wielu użytkowników.


Pierwsza generacja pojazdu Chryslera Caravan była produkowana w latach 1983-1990 jako 3-drzwiowy minivan. Samochód ten posiadał napęd na przednią oś, a także manualne (4 lub 5-biegowe) i automatyczne (3 lub 4-biegowe) skrzynie biegów przenoszące moc na układ napędowy. Jeśli chodzi o wersje silnikowe to dostępne były pojazdy z jednostkami o pojemności 2.2-3.3 litra o mocy 96-150 koni mechanicznych.


W latach 1991-1995 produkowano drugą generację Chryslera Caravan, która również była dostępna jako 3-drzwiowy minivan. Oprócz napędu na przednią oś wprowadzono napęd na cztery koła, a także zachowano skrzynie biegów z przełożeniami takimi jak w poprzedniej generacji. W tej generacji zastosowano silniki o pojemności 2.5-3.8 litra oraz mocy 100-162 koni mechanicznych.


Chrysler Caravan III był produkowany od 1996 do 2000 roku. Ten minivan był dostępny w wersji 3 oraz 4-drzwiowej i posiadał napęd na przednią oś lub cztery koła. Moc na napęd przenosiły przekładnie manualne 5-biegowe oraz automatyczne 3-biegowe. Jeśli chodzi o silniki to stosowano jednostki 2.4-3.8 litra (w tym diesel o pojemności 2.5 litra) o mocy 150-180 koni mechanicznych.


Lata 2000-2011 to okres Chryslera Caravana IV. Ten 4-drzwiowy minivan posiadał napęd na przód lub cztery koła oraz automatyczne skrzynie biegów z 3 lub 4 przełożeniami. Wykorzystywał on silniki 2.4-3.8 litra o mocy 150-215 koni mechanicznych.


Aktualnie od 2008 roku produkowana jest piąta generacja modelu. Jest to 4-drzwiowy minivan z napędem na przednią oś oraz automatyczną skrzynią z 4 lub 6 przełożeniami. Silniki stosowane w tym modelu to jednostki 2.8-4.0 litra o mocy 175-283 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu chrysler caravan?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Chrysler Caravan jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Chrysler Caravan
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt