Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

audi a8 ogłoszenia Samocholand.pl

audi a8

Audi A8 to nowoczesny, luksusowy samochód osobowy zapewniający wysoki poziom komfortu oraz duża przestrzeń dla 5 osób. Tym autem można wygodnie podróżować w trasie i mieście. Jest ono idealne dla rodzin, które cenią sobie najwyższy poziom komfortu. Takie komfortowe limuzyny wyróżnia nie tylko bogate wnętrze, ale również dynamiczne jednostki napędowe, dzięki którym można szybko dotrzeć w wybrane miejsce. Warto dodać, że jest to pierwszy seryjnie produkowany samochód wykorzystujący technologię ASF polegającą na całej konstrukcji wykonanej z aluminium. Auto jest produkowane do dziś, a pierwsze modele ujrzały światło dzienne w 1994 roku.


Audi A8 D2 to pierwsza generacja prezentowanego modelu. Pojazd ten był produkowany w latach 1994-2002 jako 4-drzwiowy sedan (tak samo jak dalsze generacje). Konstrukcja aluminiowa pozwoliła na zmniejszenie masy pojazdu, co z kolei wpływa pozytywnie na poprawę osiągów. Za przenoszenie mocy na przednią oś lub cztery koła odpowiadały manualne (5 i 6-biegowe) oraz automatyczne (4 i 5-biegowe). Dostępnych było 7 silników benzynowych o pojemnościach od 2.8 do 6.0, a także 3 silniki wysokoprężne o pojemności 2.5-3.3 TDI.


W Audi A8 D3 zmianie uległy stosowane skrzynie biegów. Zdecydowano się na 6-biegowe mechanizmy manualne oraz automatyczne. Oprócz delikatnej zmiany wyglądu, zmieniono ofertę silników i wprowadzono nowocześniejsze jednostki napędowe. W benzynie dostępne były silniki 2.8-6.0, a w dieslu 3.0-4.2.


Audi A8 D4 jest produkowane od 2010 roku. Posiada ono zmieniony wygląd oraz wiele innowacyjnych systemów zapewniających maksymalny komfort, dynamikę i bezpieczeństwo jazdy. Zrezygnowano z manualnych skrzyni biegów i wprowadzono automaty mające 7 lub 8 przełożeń. W benzynie dostępnych jest 6 nowoczesnych silników 2.0-6.3, a w dieslu 5 silników 3.0-4.2. Wszystkie te jednostki napędowe zapewniają bardzo dobre osiągi.

Tagi: Audi A8 ogłoszenia, samochody Audi A8, sprzedam Audi A8, kupię Audi A8, nie Audi A8 allegro, nie Audi A8 olx, nie Audi A8 otomoto

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt