Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

aston martin v8 vantage

Jaka jest historia marki aston martin v8 vantage?

Aston Martin V8 Vantage to samochód sportowy produkowany przez znany brytyjski koncern Aston Martin. Nazwa ta dotyczy dwóch rodzajów samochodów produkowanych w latach 70-80tych XX wieku oraz produkowanych od 2005 roku do dziś. Niezależnie od rodzaju, pojazdy te są przeznaczone głównie dla bogatych osób, które są zainteresowane posiadaniem dynamicznych samochodów sportowych, bez rezygnacji z ich luksusowego charakteru zapewniającego wysoki poziom komfortu, a także bezpieczeństwa jazdy.


Jeśli chodzi o samochód znany jako Aston Martin V8 Vantage (1977) jest to pojazd produkowany w latach 1977-1989 jako 2-drzwiowy pojazd coupe lub kabriolet. Był to pojazd posiadający napęd na tylną oś, a do przenoszenia mocy służyła 5-biegowa skrzynia manualna. Samochód ten był wyposażony w jednostkę napędową V8 o pojemności 5.3 litra zasilaną 4 gaźnikami. Maksymalna moc tego silnika to 396 koni mechanicznych. Samochód ten przyspiesza do 100 km/h w czasie 5,4 sekund, a jego prędkość maksymalna to 274 km/h.


Druga wersja samochodu znanego jako Aston Martin V8 Vantage (2005) jest produkowana od 2005 roku aż po dziś dzień. Konstrukcja tego pojazdu wykorzystuje technologię spiekania ramy. Tak jak w przypadku poprzednika jest to 2-drzwiowy, 2-osobowy samochód typu coupe lub kabriolet. Za przenoszenie napędu odpowiada 6-biegowa skrzynia manualna lub sekwencyjna. Dzięki innowacyjnej skrzyni "Sportshift Transmission" skrócono czas zmiany biegów. Samochód ten wyposażony jest w silniki 4.3 o mocy 385 koni mechanicznych oraz 4.7 o mocy 426 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu aston martin v8 vantage?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Aston Martin V8 Vantage jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Aston Martin V8 Vantage
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt