Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

aston martin v8 vantage roadster

Jaka jest historia marki aston martin v8 vantage roadster?

Aston Martin V8 Vantage Roadster to samochód sportowy produkowany przez brytyjski koncern znany wszystkim ekspertom z dziedziny motoryzacji, jako Aston Martin Lagonda Limited. Opisywany pojazd jest praktycznie taki sam, jak wersja V8 Vantage, z tą różnicą, że posiada automatycznie składany i rozkładany dach. Jest to więc pojazd stworzony głównie z myślą o osobach, którym zależy na dużych osiągach i dynamicznej jeździe. Ze względu na miejsce dla dwóch osób oraz ograniczoną przestrzeń bagażową, samochód ten nie nadaje się na auto rodzinne przeznaczone na długie podróże. Samochód ten jest produkowany od 2005 roku aż do dziś.


Oczywiście, tak jak wersja z dachem, również Aston Martin V8 Vantage Roadster wykorzystuje technologię spiekania ramy oraz dysponuje 6-biegową manualną lub sekwencyjną skrzynią biegów. Główną różnicą jest oczywiście automatyczny dach oraz zmniejszona przestrzeń bagażowa. Oznacza to, że ogólna konstrukcja uległa delikatnej zmianie w porównaniu z wersją podstawową.


Opisywany model jest wyposażony w silnik V8 o pojemności 4.3 litra z suchą miską olejową. Jego moc to 385 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h stoi na poziomie 5 sekund, a prędkość maksymalna to 280 km/h. Średnie zużycie paliwa to 17,2 l na 100 km. W 2009 roku wprowadzono mocniejszy silnik o pojemności 4.7 litrów. Jego moc to 426 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h to poziom 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 290 km/h. W porównaniu z wersją 4.3, poziom zużycia paliwa jest niższy i sięga granicy 13,9 l na 100 km.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu aston martin v8 vantage roadster?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Aston Martin V8 Vantage Roadster jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Aston Martin V8 Vantage Roadster
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt