Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


 • Podkategorie
 • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

aro ogłoszenia Samocholand.pl

  • Sprzedam » Aro
  Rok produkcji:
  1984
  Przebieg:
  10000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna+LPG
  Moc silnika:
  110 KM
  Poj. silnika:
  2000 cm3
  Skrzynia:
  manualna
  • Sprzedam » Aro
  Rok produkcji:
  1995
  Przebieg:
  80000 km
  Rodzaj paliwa:
  Benzyna
  Moc silnika:
  80 KM
  Poj. silnika:
  1400 cm3
  Skrzynia:
  manualna
  • Sprzedam » Aro
  Rok produkcji:
  2005
  Przebieg:
  54000 km
  Rodzaj paliwa:
  Diesel
  Moc silnika:
  102 KM
  Poj. silnika:
  2417 cm3
  Skrzynia:
  manualna

aro

Aro, czyi Auto România jest marką samochodów terenowych rumuńskiego producenta o tej samej nazwie. Siedziba dokładnie mieści się w Câmpulung.


Na początku zaczyna się dość niepozornie. Ponieważ przedsiębiorstwo w 1953 roku zaczyna produkować rowery oraz motocykle. Dopiero 4 lata później dochodzi do pierwszych prób produkcji IMS 57. Był to model samochodu oparty na licencji sowieckich pojazdów GAZ-69. Jednocześnie samochód przez kolejne 7 lat przechodził on wiele zmiany w swojej konstrukcji. Do późnych lat siedemdziesiątych model zmieniano na ARO M461, który charakteryzował się silnikiem o mocy 70KM i pojemności 2512 centymetrów sześciennych. Samochody były popularne przede wszystkim na terenie Chin oraz Kolumbii.


Na początku lat siedemdziesiątych producent zdecydował się na odważny krok, czyli produkcję aut według własnego projektu. W ten sposób powstał model ARO 24. Co najciekawsze jego produkcje zakończono dopiero w 2006 roku. Był bardzo interesującą kombinacją, obejmującą między innymi silników benzynowych o mocy 83 KM, i pojemności 2,5 l, którego producentem był Renault, lub silników diesla o mocy 68KM, i pojemności 3,1 l, które były produkowane przez Tractorul Brasov, czyli producenta traktorów. Chociaż w latach 80-tych pojawił się także silnik Peugeot. Największymi eksporterami tego modelu były Stany Zjednoczone, Australia oraz Kanada. Można powiedzieć, że w tych krajach schodziły jak świeże bułeczki, ze względu na atrakcyjną cenę i wygodę korzystania.


Ostatnim modele był ARO 10, który produkowano w Rumunii już od 1980 roku, aż do 2006 roku. Natomiast w latach 1988-1991 montowano go we Włoszech przez przedsiębiorstwo ACM. Model produkowano w wersji SUV, pickup, a także kabriolet. Auto posiadało napęd na 4 koła.


Rumuński producent ARO miał także wątek z polskim przedsiębiorstwem Damis, w którym montowano niektóre modele. Początek XXI nie był szczęśliwy dla marki. Za niecałe 200 tysięcy dolarów ponad 2/3 udziałów zostało wykupione przez nierzetelna firmę Cross Lander. Udziałowiec mimo składanej obietnicy nie zainwestował w firmę. Niestety skończyło się to niefortunnym bankructwem marki ARO.

Tagi: Aro ogłoszenia, samochody Aro, sprzedam Aro, kupię Aro, nie Aro allegro, nie Aro olx, nie Aro otomoto
Samochody Aro
Ocena marki: 1.52 W oparciu o 24 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt