Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

acura legend

Jaka jest historia marki acura legend?

Acura Legend to pojazd osobowy należący do segmentu premium, czyli idealnego dla osób, dla których auta klasy średniej są niewystarczające, a pojazdy luksusowe są zbyt drogie. Samochód ten produkowano w latach 1985-2012, a w 2015 roku wznowiono jego produkcję. Atutem wszystkich generacji tego modelu jest bogate wyposażenie wpływające na komfort, dynamikę i bezpieczeństwo jazdy.


Pierwsza generacja pod nazwą Acura Legend I powstała na bazie Hondy Accord III. Samochód ten jest wyposażony w silnik V6 o pojemności 2.0, 2.5 oraz 2.6, poduszkę powietrzną, ABS oraz system kontroli trakcji, który znacznie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jest to idealny pojazd dla bogatych klientów w średnim wieku. Opisywaną generację produkowano w latach 1985-1991. W 1987 roku wprowadzono wersję coupe, a dwa lata później auto przeszło facelifting. Samochód ten wyróżniał się w tamtych czasach napędem na przednią oś.


Acura Legend II produkowana była w latach 1991-1996. Była ona dostępna w wersji coupe (2-drzwiowe) oraz sedan (4-drzwiowe). W porównaniu z pierwszą generacją wprowadzono bardziej dynamiczne silniki o dużej pojemności 3.2 litra oraz dopracowano układ hamulcowy.


Trzecia generacja istniejąca jako Acura Legend III była produkowana w latach 1995-2004. Wprowadzono klasyczną linię nadwozia, a w 1998 roku zdecydowano się na zmiany o charakterze liftingowym. Zrezygnowano z wersji coupe (2-drzwiowe) i pozostawiono sedan (4 drzwi). Zwiększono również pojemność silnika i wprowadzono jednostkę napędową 3.5 litra. Samochód osiąga prędkość maksymalną 215 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h stoi na poziomie 9,1 sekund.


Acura Legend IV była produkowana w latach 2004-2012 jako 4-drzwiowy sedan. Wersja ta posiadała silnik 3.5 oraz wprowadzono kolejną jednostkę napędową o pojemności 3.7 litra. Dużym atutem tej generacji jest sportowa sylwetka, dynamiczność oraz bogate wyposażenie.


Od 2015 roku produkowana jest Acura Legend V jako 4-drzwiowy sedan w wersji hybrydowej. Obejmuje ona silnik benzynowy V6 o pojemności 3.5 litra oraz 3 silniki elektryczne. Łączna moc tych silników to 370 koni mechanicznych.

Czy na portalu Samocholand mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu acura legend?

Dodawanie ogłoszeń samochodowych na sprzedaż w kategorii Acura Legend jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Acura Legend
Ocena marki: 4.9 / 5 W oparciu o 50 opinii właścicieli

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt