Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 3.10.2017 · 0 komentarzy · 785 wyświetleń

Wkrótce nastąpi premiera nowego BMW M5

Do premiery jednego z najbardziej oczekiwanych modeli 2017 roku pozostało już niewiele czasu. Nowy model BMW M5 zaliczy swój debiut na salonie we Frankfurcie. Najprawdopodobniej będzie to poważny konkurent dla auta Mercedes E63 AMG S 4Matic .

Popularne BMW M5 niedługo doczeka się nowej generacji

Informacje z zagranicy mówią, że na kilka dni przed oficjalną premierą mogą mieć miejsce "kontrolowane przecieki" informacji związanych z nowym BMW M5 F90. Już teraz udało się poznać kilka informacji na temat nowego pojazdu niemieckiej stajni.

W nowym modelu producent całkowicie zrezygnuje z 6-biegowej przekładni manualnej, która zostanie zastąpiona przez 8-biegową przekładnię automatyczną z konwerterem momentu obrotowego. Nowym elementem będzie również napęd xDrive (poprzednie wersje posiadały tylko napęd na tylną oś). Pomimo tego rozwiązania auto nie straci swojej zwinności, ponieważ napęd będzie mógł być nadal przenoszony na tylną oś. Dostępne będą trzy tryby napędu xDrive: 2WD, 4WD Sport oraz 4WD. Kierowca będzie miał również możliwość odłączenia systemu DSC odpowiedzialnego za kontrolę trakcji.

Jeśli chodzi o silnik to pojazd będzie wyposażony w jednostkę napędową S63B44. Będzie to więc motor 4.4 V8 o podwójnym turbodoładowaniu. Silnik taki zapewni moc około 608 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 750 Nm. Co prawda oficjalne dane nie są jeszcze dostępne, ale najnowsze BMW M5 powinno przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 sekund. W związku z tym będzie to poważny konkurent dla Mercedesa.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt