Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 21.08.2017 · 0 komentarzy · 297 wyświetleń

Trwają prace Nissana nad elektrycznym modelem SUV bazującym na Leafie.

Koncern Nissan coraz poważniej myśli o wprowadzeniu do swojej oferty elektrycznego modelu SUV. Samochód o nazwie Xterra lub Terrano będzie korzystać z platformy elektrycznej stosowaną w modelu Nissan Leaf. Pozostaje tylko czekać na premierę tego auta.

Nissan intensywnie pracuje nad nowym elektrycznym modelem SUV

Jak wiadomo druga generacja Nissana Leaf jest już w drodze, a o wiele bardziej zaawansowana konstrukcja ma być stosowana przez ten japoński koncern w innych modelach pojazdów. Najprawdopodobniej niedługo na rynek zostanie wprowadzony pierwszy elektryczny SUV marki Nissan wyposażony w napęd na cztery koła.

Nowy samochód ma nawiązywać do koncepcji znanej jako Nissan TeRRA, której debiut nastąpił na salonie motoryzacyjnym w Paryżu w 2012 roku. Założenia tego projektu obejmowały wykorzystanie układu napędowego stosowanego w Nissanie Leaf razem z ogniwami paliwowymi. Aktualnie elektryczny hatchback posiada akumulatory o pojemności 30 kWh, które pozwolą na pokonanie 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Dzięki takim rozwiązaniom nowy model SUV będzie w stanie stawić czoła nadchodzącej Tesli Model Y - crossoverowi zaprojektowanemu na bazie Modelu 3.

Nissan ma w planach zawojowanie segmentu pojazdów SUV z napędem elektrycznym. W branży tej działają już marki, takie jak Mercedes, Volkswagen oraz Buick. Przed wprowadzeniem nowego elektrycznego SUV-a Nissana nastąpi premiera nowego modelu Leaf, która będzie miała miejsce we wrześniu na salonie we Frankfurcie.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt