Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 1.08.2018 · 0 komentarzy · 540 wyświetleń

Trochę o wizycie u mechanika samochodowego

Do mechanika wybieramy się maksymalnie kilka razy w roku. Chyba, że faktycznie mamy do czynienia już z samochodem dość mocno wyeksploatowanym. W takich okolicznościach regularnie wstawiamy samochód do warsztatu, aż w końcu uznamy, że najwyższa pora wymienić go na nowy.

Okazuje się, że od wyboru właściwego warsztatu zależy również, jak często będziemy do niego wracać. Ponieważ okazuje się, że nie wszyscy specjaliści doskonale radzą sobie ze wszystkimi usterkami, z jakimi mamy do czynienia. Tak naprawdę nawet kupując nowy samochód z salonu, bardzo często decydujemy się na prywatną wizytę u mechanika. Chociaż średnio co 3 osoba jednak decyduje się na wstawianie samochodu bezpośrednio do autoryzowanego salonu. Jednak ok. 70% uważa, że w takich miejscach pod żadnym pozorem nie będzie można liczyć na fachową wymianę. A wstawienie będzie kończyło się koniecznością wymiany części na oryginalne, przez co tak naprawdę może odbić się to bardzo mocno na własnym budżecie.

Już wiemy, że wyjątkowo wysokie ceny, które znajdują się w cennikach ASO, powodują, że jednak wolimy skorzystać z pomocy prywatnych mechaników. Dodatkowo na widelcu dość mocno znajduje się również jakość świadczonych usług. Wiadomo jest, że nie tylko nie chcemy przepłacać, ale również w zamian za określoną stawkę oczekujemy konkretnej kwoty.

Należy jednak mieć pewne rozeznanie, że koszty naprawy samochodu w prywatnych warsztatach samochodowych również mogą być zmienne. Tak samo jak może być zmienna ich jakość. Z jednej strony możemy natrafić na uczciwych mechaników, którzy wykazują się bardzo dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Jednak z drugiej strony już bardzo dużo mechaników cieszy się bardziej negatywną opinią. Wynika to już z tego, że niektórzy mechanicy czekają tylko na okazję, jak najszybciej móc zarobić, przy niewielkim wysiłku. Tak się dzieje zwykle, gdy jesteśmy na urlopie i musimy koniecznie skorzystać z jakiegoś zakładu mechanicznego. Niestety nie tylko nie wiemy, czy usługa zostanie wykonana prawidłowo, ale z drugiej strony z racji naszego nagłego wypadku oraz braku znajomości z mechanikiem, możemy być potraktowani z podwojoną stawką.

Na pewno zasada ograniczonego zaufania będzie w tym przypadku jak najbardziej pomocna. Ponieważ całkowite powierzenie auta mechanikowi, bez podstawowej wiedzy, czy na pewno wykonał swoją pracę, a także w jaki sposób, może doprowadzić do tego, że nieuczciwy mechanik będzie nas nieco wodził za nos. W związku z tym będziemy mogli liczyć się na wysokie koszty naprawy, które nie będą przynosić większego efektu.

Dodatkowo należy wspomnieć o tym, by zwrócić szczególna uwagę na to, jakie części będą proponowane. Warto zrobić swojego rodzaju rozeznanie cenowe, dzięki czemu przynajmniej dowiemy się, czy nie przepłacamy, a z drugiej jednak strony, czy czasem nie będziemy mieli do czynienia z propozycją części zamiennych, które tak naprawdę nie należą do najtańszych.

Obserwując wszelkie czynności oraz pewne decyzje podejmowane przez mechanika, na pewno będzie nam zdecydowanie łatwiej stwierdzić, czy rzeczywiście trafiliśmy na uczciwego mechanika, czy jednak lepiej będzie poszukać sobie zupełnie innego warsztatu, z którego już na pewno będziemy w pełni zadowoleni.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt