Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 24.01.2018 · 0 komentarzy · 450 wyświetleń

Testy samochodu Volvo XC 40

Volvo XC40, to jeden z tych samochodów, który wyróżnia się kosmiczną karoserią. Rzeczywiście nie da się go pomylić z żadnym innym modelem. Ponadto jest to odpowiedź na najnowsze trendy. Szwedzka marka chciała na pewno zaskoczyć potencjalnych odbiorców. Czy jej się udało? Warto się o tym przekonać po zapoznaniu się z opiniami różnych specjalistów.

Najnowszy model

Przede wszystkim Volvo XC40 miał być bratem wcześniejszych modeli, czyli Volvo XC60 oraz XC90. Jednak, jeżeli przyjrzymy się wszystkim wymienionym modelom, bardzo szybko zorientujemy się, że jednak mamy do czynienia z zupełnie mniejszym typem samochodu. Zatem pod żadnym pozorem nie można stwierdzić, żadnego większego podobieństwa. Może dlatego, że design nowego modelu projektował zupełnie inny człowiek, o nazwisku Ian Kettle?

Przede wszystkim jest to dużo lżejsza wersja. Każdy chyba Volvo kojarzy z naprawdę masywnymi i niezwykle dużymi samochodami. Tutaj jego nadwozie wydaje się być zdecydowanie lżejsze, a nawet można powiedzieć, że delikatniejsze. Kolejną zmianą jaka została wprowadzona, to dwa kolory. Wcześniej modele Volvo były produkowane wyłącznie w jednym kolorze. Chociaż wcześniej zdarzały się też takie epizody.

Również zostało dopracowane wnętrze. Na pierwszy rzut oka można zwrócić uwagę na 9-calowy wyświetlacz, dzięki któremu można łatwo ustawiać poszczególne funkcje. Dotychczasowe drewniane komponenty zostały zamienione aluminiowymi wstawkami. Mimo wszystko styl zostaje zachowany w bardzo nowoczesnej oraz eleganckiej tonacji. Jednym z zastrzeżeń wśród kierowców może być kolor. Jest to odcień wahający się pomiędzy mahoniem, a pomarańczą. Jeżeli jednak ktoś lubi nutę ekstrawagancji, to ostatecznie powinien być zadowolony z takiego rozwiązania.

Dużym ułatwieniem dla kierowcy oraz pasażerów jest obecność indukcyjnej ładowarki. W takim razie możemy wybrać się w daleką podróż nie obawiając się o pozostałe nasze technologiczne sprzęty. Wnętrze samochodu zostało zaprojektowane w taki sposób, by móc się jeszcze lepiej zorganizować. W takim razie, jeżeli ktoś bardzo lubi mieć pod ręką różnego rodzaju drobiazgi, to na pewno będzie zadowolony z dużych kieszeni znajdujących się w drzwiach.

Jeszcze jednym atutem są specjalne pasy transportowe, dzięki którym nie ma najmniejszych trudności przy przewożeniu większych gabarytów. Zatem samochód ponownie pokazuje, że jest świetnym autem rodzinnym i to nawet dla takich osób, które często remontują swoje mieszkania, bądź też przewożą większe zakupy.

Wybierasz się w podróż z dziećmi i obawiasz się, że nie uda Ci się zachować należytego porządku? Nie musisz się teraz tego obawiać. Jednym z ułatwień w tej kwestii jest między innymi przenośny niewielki koszt na śmieci, który został ukryty w podłokietniku. Dla wielu osób jest to duże zaskoczenie, jak projektant mógł wpaść na taki pomysł. Okazuje się, jest to bardzo dobre rozwiązanie i niezwykle praktyczne. Zatem takie zaskoczenie trwa co najwyżej chwile.

Jeżeli lubisz posłuchać sobie dobrej nuty podczas podróży, to na pewno będziesz bardzo zadowolony z rozwiązania, jakie ci daje nagłośnienie umieszczone w Volvo CX40. Nagłośnienie Harman&Kardon jest naprawdę zadowalające.

Przejdźmy jeszcze do oceny bagażnika. Już wiemy, że najnowszy model Volvo jest znacznie mniejszy od swoich poprzedników. Ale mimo wszystko nie zapominajmy o tym, że nadal świetnie sprawdzi się jako auto rodzinne. Bagażnik wyróżnia się pojemnością 460 litrów. Więc wakacje w pełnym składzie na pewno będą udane, a pakowanie nie będzie nam nastręczać żadnego stresu.

Bezpieczeństwo to podstawa

Marka Volvo jest jedną z nielicznych, która tak bogato jest wyposażona w różnego rodzaju zabezpieczenia. Między innymi do nich zalicza się specjalny radar, dzięki któremu będziemy mogli uniknąć nieprawidłowego wyprzedzania. Urządzenie poinformuje nas o każdym pojeździe, który z dużą prędkością będzie się do nas zbliżał. Dzięki temu nie zdecydujemy się na manewr wyprzedzania, by mu nie zajechać drogi, a tym samym nie spowodować wypadku. Poza tym, ten system świetnie sprawdzi się również w chwili przymusowego postoju, na przykład na światłach, przed przejazdem kolejowym, bądź też w korku, który utworzył się w wyniku wypadku. Oczywiście w pewnych sytuacjach jesteśmy zmuszeni do włączania świateł awaryjnych. Ale dodatkowo zabezpieczenie w razie co uruchomi migające światła stopu, jeżeli wyczuje, że zbliża się do nas auto ze zbyt dużą prędkością. Będzie to dla niego jeszcze lepsza sygnalizacja, a my na pewno zostaniemy zauważeni.

Jednym słowem Volvo XC40 jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują dobrego i sprawdzonego auta. Nie ma co ukrywać, ale w przypadku marki Volvo jest naprawdę niewiele rzeczy, do których można się przyczepić. Atrakcyjne jest nie tylko wyposażenie i sam design. Do atrakcyjnych cech zalicza się również całkiem przyzwoita cena. Kwota zaczyna się już od 130 tys. złotych. Oczywiście im lepsze wyposażenie będzie nas interesowało, tym cena będzie większa. Może sięgać ona nawet 200 tys. złotych. Ponadto warto wspomnieć również o tym, że jednak Volvo jest marką, o której marzy wiele osób. Szwedzka precyzja i pełen komfort w czasie jazdy sprawiają, że aż nie chce się wysiadać z tego samochodu. Naprawdę warto zastanowić się nad zakupem tego auta.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt