Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 21.01.2018 · 0 komentarzy · 434 wyświetleń

Test samochodu Skoda Octavia Combi 1.0

Niektórzy uwielbiają Skody, inni kierują się sporymi stereotypami na temat tych samochodów i przyrzekli sobie, że nigdy nie siądą za kierownicą takiego pojazdu. Jednak warto bić się w pierś i oznajmić, że modele, które teraz pojawiają się na rynku motoryzacyjnym są naprawdę godne uwagi.

Jednym z modelem, który mimo wszystko cieszy się bardzo dużą popularnością jest Scoda Octavia. Od zeszłego roku mamy do czynienia z najnowszą generacją, czyli modelem, który przeszedł spory facelifting. Było to dość ryzykowne posunięcie, ponieważ po tych zmianach, część osób przestała interesować się Skodą. Wszystko za sprawą zmian designerskich przy reflektorkach, a także specyficzną linią podziału. Jest to element, nie do końca wyjaśniony, czemu miałby służyć. Ale tak już jest i albo trzeba się z tym pogodzić, albo zacząć szukać zupełnie innego modelu samochodu.

Delikatnie zmieniono nadwozie, które stało się jeszcze bardziej nowoczesne. W typie kombi taka zmiana zadziałała jak najbardziej korzystnie. Teraz z pewnością można stwierdzić, że auto zyskało więcej atutów, niż ich straciło. Projektanci swoją uwagę skupili nie tylko na samej karoserii, ale również na wnętrzu.

Bezwzględnie można powiedzieć, że poprawiono jakość wykonania, chociaż nie brakuje również plastikowych elementów, które przy takim wykonaniu mogą wydawać się już dość tandetne.

Sama podróż będzie bardziej przyjemna, chociażby przez fakt zainstalowania podgrzewanych foteli oraz kierownicy. Dzięki temu ruszanie zimą, będzie zdecydowanie przyjemniejsze. Ponadto pasażerowie jadący z tyłu mają dość miejsca, by podróżować przez wiele godzin bez uczucia odrętwienia. Do ich dyspozycji znajduje się również podłokietnik, w którym można wygodnie trzymać kubki z kawą. Ponadto przy podsufitce został zamontowany uchwyt na samrtfona wraz z dwoma wejściami usb.

Sam kierowca w nowej Octavii poczuje zwiększony komfort jazdy. Do swojej dyspozycji posiada 8-calowy panel dotykowy. Ale może też sterować pewnymi funkcjami manualnie, przy pomocy guzików oraz pokrętła. Chociaż coraz więcej nowoczesnych oraz ekskluzywnych samochodów zaczyna być wyposażonych w całkowicie dotykową obsługę kokpitu, to tak naprawdę dla bezpieczeństwa kierowcy jest zachowanie manualnych elementów. Dzięki temu kierowca nie musi odrywać wzroku, by dokonać pewnych zmian.

Mocną stroną jest doskonałej jakości zestaw głośników, a także indukcyjna ładowarka do telefonów. Dzięki temu nie trzeba bawić się w dodatkowe kabelki, które nierzadko się plątały lub rodziły prawdziwą frustrację. Jednym słowem wnętrze stało się bardziej eleganckie, a także unowocześnione. Podróżowanie nawet w pełnym składzie będzie wyjątkowo wygodne i nie sprawi nikomu trudności. Jedno jest pewne, na ciasnotę w tym samochodzie nie będzie można narzekać.

Nie powinniśmy zapominać jeszcze o innych plusach tego samochodu. Do nich zalicza się przede wszystkim przestronny bagażnik. Zatem Skoda Octavia w Kombi z powodzeniem będzie mogła uchodzić za auro w pełni dostosowane do rodzinnych, a nawet bardzo dalekich podróży. Jadąc przy pełnym składzie, możemy załadować aż 610 litrów bagażu. Okazuje się, że jest to idealne rozwiązanie, by wybrać się na naprawdę długie wakacje. Natomiast po złożeniu kanapy, zyskamy dodatkowe 1130 litrów. Czyli przy odpowiednim zabezpieczeniu samochód z powodzeniem możemy potraktować jako taksówkę do przewożenia mebli. Na pewno Skoda przyda się również podczas niejednego remontu.

Ważna jest nie tylko objętość bagażnika, ale i również jego organizacja. Bagażnik został zatem wyposażony w liczne uchwyty. Dzięki temu nawet zwykłe przewożenie zakupów będzie wygodniejsze. I po otworzeniu bagażnika nie zastaniemy wszystkich przewożonych przedmiotów w opłakanym stanie.

Negatywne cechy

Niestety nowa Scoda Octavia posiada również pewne wady. Do nich zalicza się przede wszystkim dość wysokie spalanie paliwa. Na trasie, przy średnim zużyciu paliwa musimy liczyć się ze spalaniem na poziomie 8-9 litrów/100 km. Natomiast jeżeli będziemy musieli mozolnie poruszać się przez miasto, to zużycie podskoczy nam do ponad 10, a nawet do 11 litrów/100 km. Zatem trzeba przyznać, że jest to wygodne i eleganckie auto, ale niestety dające w kość na każdej stacji benzynowej.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt