Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 21.08.2017 · 0 komentarzy · 279 wyświetleń

Tata nie będzie konkurować z Mazdą MX-5

Indyjska marka Tata porzuciła plany stworzenia samochodu, który będzie w planie stawić czoła pojazdowi marki Mazda MX-5.

Koncern Tata porzucił plany stworzenia bezpośredniego konkurenta dla Mazdy MX-5

Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, koncern Tata przedstawił koncepcję Racemo w ramach specjalnie uruchomionej marki Tamo. Koncept ten obejmował samochód sportowy dostępny w przystępnej cenie. Auto miało zyskać dużą popularność i zawojować rynek dzięki odważnemu projektowi oraz przyzwoitym osiągom. Kilka tygodni temu okazało się, że koncern porzucił plany związane z tym projektem. Władze firmy zdecydowały, że lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w segment obejmujący samochody o charakterze użytkowym.

W ostatnich latach firma Tata skupiała się właśnie na branży pojazdów dostawczych. Przeprowadzono rozmowy z akcjonariuszami, po których prezes koncernu poinformował, że marka dalej będzie się skupiać na rozwijaniu swojej oferty aut dostawczych.

Planowany model Tamo Racemo miał zostać zbudowany na bazie ultralekkiej konstrukcji monokok z centralnie zamontowanym silnikiem posiadającym pojemność 1.2 litra. Turbodoładowana jednostka napędowa miała generować moc na poziomie 186 koni mechanicznych oraz zapewniać 210 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo auto miało posiadać otwierane do góry drzwi, a także kokpit cyfrowy obejmujący dwa wyświetlacze dotykowe.

Był to bardzo odważny pomysł, który miał wprowadzić indyjski koncern na światowy rynek pojazdów sportowych, jednak okazało się, że na sukces w tym segmencie firma Tata będzie musiała jeszcze poczekać.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt