Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 31.08.2017 · 0 komentarzy · 404 wyświetleń

Szef Tesli potwierdza pojemność baterii w Modelu 3 oraz zapowiada kolejne wersje

Firma Tesla Motors zwykle nie ukrywała przed opinią publiczną informacji na temat pojemności baterii w produkowanych przez siebie pojazdach. W przypadku Modelu X oraz Modelu S była to właśnie pierwsza podawana informacja. W przypadku Modelu 3 informacja na temat pojemności baterii była przez długi czas ukrywana w tajemnicy.

Znamy już pojemność baterii w aucie Tesla Model 3

W ostatnich dniach bardzo głośno jest o aucie Tesla Model 3. Ten pojazd elektryczny posiada przystępną cenę i wzbudza spore zainteresowanie. Trzeba przyznać, że kalifornijski producent w bardzo sprytny sposób dodatkowo podgrzewa atmosferę ujawniając coraz nowsze informacje co kilka dni. Niedawno szef koncernu potwierdził pojemność baterii, w jaką wyposażony będzie Model 3. Akumulator będzie dostępny w wersji o pojemności 50 kWh lub 75 kWh. Do niedawna informacja ta była jeszcze tajemnicą.

Wersja podstawowa wyposażona w akumulator o pojemności 50 kWh będzie kosztować 35 tysięcy dolarów (około 130 tysięcy złotych). Auto na jednym ładowaniu będzie w stanie pokonać maksymalnie 350 kilometrów i będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 5,1 sekund. Model ten będzie rozwijał maksymalną prędkość 225 km/h. W przypadku podpięcia pierwszej wersji do stacji ładowania na pół godziny, możliwe będzie zwiększenie zasięgu o 208 km, natomiast takie samo ładowanie drugiej wersji spowoduje zwiększenie zasięgu o 272 km.

Planowane są dwie kolejne wersje Modelu 3

Koncern Tesla chce jak najszybciej rozkręcić produkcję i dostarczyć Model 3 do swoich klientów (do tej pory około 60 tysięcy klientów zrezygnowało z zakupu ze względu na długi czas oczekiwania), ale oprócz tego zapowiedział wprowadzenie na rynek kolejnych wersji Modelu 3, które mogą być dostępne już w przyszłym roku 2018.

Ciekawą nowością z pewnością będzie Model 3 nakierowany na dynamiczną, sportową jazdę oraz bardzo dobre osiągi. Ta wydajniejsza wersja będzie wyposażona w dwa silniki elektryczne i zapewni przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie powyżej 3 sekund. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to są one na razie tajemnicą. Najprawdopodobniej nowa wersja będzie kosztowała 55-60 tysięcy dolarów. Odmiana ta została już potwierdzona przez szefa koncernu Tesla.

Pojawiają się również informacje mówiące o tym, że w ofercie Tesli ma się pojawić jeszcze jedna odmiana Modelu 3. Wersja ta ma być słabsza i tańsza od aktualnego modelu bazowego, a jej koszt wyniesie około 35 tysięcy dolarów.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt