Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 28.01.2018 · 0 komentarzy · 1388 wyświetleń

Szansa na nowy odcinek A2?

Czyżby pojawiła się szansa na budowę nowego odcinka autostrady A2? Okazuje się, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje się do przetargu w tej sprawie. Minister IiB Andrzej Adamczyk, poinformował o tym, że jest koncepcja na wykonanie odcinka autostrady A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami.

Taki pomysł jak na razie jest na etapie projektu. Jest umowa, która ma doprowadzić do utworzenia odpowiedniej dokumentacji. Ponadto ma być również kolejnym etapem ogłoszenie przetargu. Jest to jeden z pomysłów wdrażanych w ramach rozwoju części wschodniej Polski. Jak wiadomo, ta część jest pod każdym względem, zarówno gospodarczym, jak i również komunikacyjnym, a także pod względem infrastruktury drogowej, w znacznie gorszym stanie niż pozostała część kraju.

Ponadto budowa tego odcinka będzie również elementem łączącym całą autostradę A2 z trasą Via Carpatia, która tym samym jest projektem międzynarodowym. Już wiadomo, że dokumentacją programową zajmie się Spółka Miulticosult Polska. Zebranie wszystkich dokumentów ma zająć maksymalnie 14 miesięcy. Natomiast całkowity koszt tego przedsięwzięcia ma wynieść 6,5 miliona złotych. Zatem dokumentacja programowa powinna być zorganizowana do lutego 2019 roku.

Zatem w maju 2019 roku najwcześniej może odbyć się przetarg na budowę odcinka autostrady A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, a Siedlcami. Cały odcinek ma mieć długość 37,5 kilometra. Natomiast koszt wybudowania drogi ma wynieść ok. 1,7 miliarda złotych. Inwestycja powinna być zakończona w sierpniu 2023 roku, podczas gdy wszystkie prace wykonawcze mają być podjęte w lipcu 2021 roku.

Póki co działa tam obwodnica Mińska Mazowieckiego, którą oddano do ruchu w 2012 roku. Obwodnica wchodzi w skład autostrady A2. Natomiast między Warszawą i Mińskiem Mazowieckim budowana jest autostrada, której ukończenie przewidziane jest na 2020 rok. Przez następne 5 lat, planowane są kolejne odcinki autostrady, które mają być budowane na Wschodzie Polski.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt