Nie ważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 24.07.2018 · 0 komentarzy · 1438 wyświetleń

Skórzana tapicerka w samochodzie - Jak o nią dbać?

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w naszym aucie. To pytanie zadaje sobie wielu kierowców.  Jak konserować tapicerkę, aby zachowała się na lata? Jeżeli ktoś jest bardzo mocno przywiązany do swojego samochodu, to na pewno zależy mu również na tym, by jego wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny pozostawał bez zarzutu. Coś o tym wiedzą przede wszystkim właściciele skórzanych tapicerek. Faktycznie można powiedzieć, że z jednej strony skórzane fotele oraz tylna kanapa wywołują uczucie luksusu. Jednak ten zaczyna się kończyć w momencie, kiedy zaczynamy przestać dbać o materiał. A nie ma niczego gorszego niż brudna i zaniedbana tapicerka.

Nie ma na szczęście tutaj mowy o problemie, na którego nie ma rozwiązania. Tak naprawdę wystarczy tylko zadbać o nią w odpowiedni sposób, by móc długo cieszyć się jej żywotnością i świetnym wyglądem. Niestety, jeżeli nie będzie ona odpowiednio impregnowana, wtedy jak najbardziej będziemy mieli do czynienia z sztywnieniem materiału oraz jej pękaniem. Ponieważ promienie słoneczne będą bardzo mocno oddziaływać na materiał.

Jeżeli zależy nam na doskonałym wyglądzie, to powinniśmy pamiętać o czyszczeniu oraz konserwowaniu tapicerki przynajmniej 4 razy w roku. Wtedy na pewno materiał będzie wyróżniał się wierzchnią warstwą, która doskonale chroni przed zabrudzeniami, promieniowaniem, a nawet mikrouszkodzeniami.

Pamiętajmy o regularnym sprzątaniu skórzanej tapicerki. Ponieważ w tym przypadku możemy mieć do czynienia z licznymi drobinkami piasku, które niestety będą wchodzić w powierzchnię. Natomiast jeżeli będziemy siadać na powierzchni takich foteli lub kanap, to szybko możemy przyczynić się do zadrapań oraz zarysowań.

Jednak należy pamiętać, że mechaniczne zabrudzenia, to jeszcze nie wszystko, na co możemy zwrócić uwagę. Tutaj koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę również to, że jeżeli siadamy w takim aucie, w którym panuje dość wysoka temperatura, to niestety bardzo łatwo jest o ślady na tapicerce naszego potu lub nawet odciśniętych różnych materiałów, które w danej chwili na sobie mamy.

Jeżeli będzie nam zależeć również na tym, żeby mimo wszystko uniknąć uszkodzeń mechanicznych, a także nieestetycznych pęknięć, to w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się również na odpowiednim nawilżeniu tapicerki. W tym celu również stosuje się dedykowane preparaty. Przede wszystkim takie preparaty mają na celu zabezpieczenie tapicerki przed działaniem promieni słonecznych, a w efekcie tego, przed nadmiernym wysuszaniem.

Na jakie preparaty w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę? Należy pamiętać o tym, że najczęstszym błędem jest po prostu używanie dokładnie tego, samego, co wykorzystujemy w pielęgnacji własnej skóry. Dlatego jeżeli gdzieś przeczytamy, bądź też dowiemy się, że najlepszym sposobem jest wykorzystanie własnych kosmetyków, to faktycznie powinniśmy mieć na uwadze, że skóra wyprawiona nie zareaguje na taki eksperyment zbyt dobrze. Przede wszystkim na nawierzchni pozostaną tłuste plamy, którymi sami pasażerowie oraz kierowca się po prostu pobrudzą.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu stosowanie wszelkich kosmetyków, które są przeznaczone typowo pod tapicerkę skórzaną. Najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne czyszczenie tapicerki przynajmniej raz na 2 miesiące, nie zapominając przy okazji o jej dokładnej konserwacji. Oczywiście w przypadku nagłych i bardzo dużych zabrudzeń, pod żadnym pozorem nie powinniśmy czekać na ten wyznaczony wcześniej czas. Ponieważ takie plamy mogą się dosłownie wgryźć w tapicerkę, przez co nie będziemy mogli w żaden sposób ich usunąć.

Czasami z naszą skórzaną tapicerką chcemy zrobić generalny porządek w momencie, kiedy tak naprawdę ona sama znajduje się w niezbyt dobrej kondycji. W takich okolicznościach możemy już polegać wyłącznie na specjalistach w tej dziedzinie, lub też najzwyczajniej w świecie na całkowitej wymianie tapicerki.

Wszystko oczywiście będzie zależeć od tego, jak bardzo tapicerka będzie popękana, czy też odbarwiona. Ponieważ jeżeli będą to niewielkie uszkodzenia, to rzeczywiście specjaliści będą mogli poradzić sobie z nimi poprzez nałożenie odpowiedniej bazy kolorystycznej, a także polakierowanie tapicerki, w celu jej zabezpieczenia przed kolejnymi uszkodzeniami. Niestety taka gruntowna renowacja tapicerki może okazać się również wyjątkowo kosztowna. W takim razie powinniśmy sobie przekalkulować, co nam się będzie bardziej opłacać.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt