Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 3.10.2017 · 0 komentarzy · 489 wyświetleń

Polacy coraz bardziej odwracają się od wysokoprężnych jednostek napędowych

Polska to kolejny kraj, w którym zmniejsza się udział pojazdów wyposażonych w dieslowskie jednostki napędowe. Raport "Branża motoryzacyjna 2017/2018" pokazuje, że polscy kierowcy coraz częściej decydują się na silniki benzynowe lub pojazdy wyposażone w alternatywne źródła napędu.

Popularność pojazdów z silnikami Diesla słabnie na terenie Polski

Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów wykazały, że pod koniec 2016 roku pojazdy z silnikami benzynowymi stanowiły 45 procent całej bazy pojazdów, podczas gdy udział silników wysokoprężnych to poziom zaledwie 39 procent. Najmniejszy odsetek stanowiły auta zasilane LPG (16 procent) oraz posiadające inne napędy (1 procent).

Jeśli chodzi o 2016 rok to udziały silników diesla stale się zmniejszały. Co prawda wzrosła liczba rejestracji aut z takimi jednostkami napędowymi, jednak rynek zaliczył również wzrost, więc udział silników Diesla w rynku ostatecznie zmalał do 31,6 procent, podczas gdy zwiększył się udział jednostek benzynowych do 64,3 procent.

Eksperci PZPM zwracają również uwagę na samochody wyposażone w napęd hybrydowy, które stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. W 2015 roku zanotowano 10,1 tysięcy rejestracji takich pojazdów, jednak nie ma co ukrywać, że udział takich pojazdów na rynku jest nadal bardzo niski (2,4 procent), ale lepszy o jeden punkt procentowy od udziały pojazdów wyposażonych w fabryczne instalacje LPG.

Jeśli chodzi o hybrydy to liderami są marki Toyota oraz Lexus, które sprzedały 8,3 tysiące samochodów z takim napędem w 2016 roku. Jest to tendencja wzrostowa, ponieważ w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2017 roku zarejestrowano już ponad 7,9 tysięcy modeli hybrydowych pochodzących od japońskich producentów.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt