Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 30.04.2020 · 0 komentarzy · 206 wyświetleń

Płać gotówką i oszczędzaj

Przede wszystkim: „Płatność gotówką” nie oznacza, że musisz przynieść do dealera samochodowego plastikową torbę pełną pieniędzy, jeśli chodzi o rabat dla płatników gotówki. Musisz zapłacić tylko jedną sumę. Jeśli twoje rezerwy nie są wystarczające, możesz zaciągnąć odpowiednią pożyczkę. Możesz uzyskać pożyczkę na samochód w banku domu lub przez dealera samochodowego.
Różnica: jeśli weźmiesz pożyczkę z banku własnego, możesz działać jako płatnik gotówki w stosunku do sprzedawcy. Wiele instytucji kredytowych reklamuje swoje kredyty samochodowe z odpowiednią uwagą, że płatnik gotówki może oczekiwać od dealera odpowiedniej zniżki dla płatnika gotówki. Ale czy tak naprawdę jest i czy pożyczka z banku jest w każdym razie tańsza niż pożyczka z banku samochodów u dealera?

Dla płatników gotówki istnieją nie tylko wysokie rabaty

Rabat dla płatników gotówki jest często określany jako „do 20 procent”. W rzeczywistości jednak takie obniżki cen nie są zniżkami dla płatników gotówki, ale raczej rabatami, które dealerzy już przyznają na swoje nowe samochody. Dotyczy to również przypadku, gdy samochód ma być finansowany przez dealera. Ponieważ wojna cenowa na rynku motoryzacyjnym zmusza dealerów do oferowania większości pojazdów znacznie poniżej ceny katalogowej. W rzeczywistości w ostatnich latach rabaty na nowe samochody dla 30 najlepiej sprzedających się samochodów w Niemczech regularnie wynosiły od 12 do 25 procent. Jeśli dealer nadal korzysta ze sztuczki kontroli cen z dnia rejestracji (pojazd nie jest już nowym samochodem, ale samochodem używanym), samochód jest nawet do 35 procent tańszy.

Zniżki dla płatników gotówki są często tylko niewielką zaletą

Naiwnością byłoby oczekiwać rabatu gotówkowego w wysokości 20 procent w przypadku modeli o obniżonej cenie. Jeśli zniżka zostanie w ogóle udzielona, ​​prawdopodobnie wyniesie ona około pięciu procent lub mniej. W przypadku samochodów używanych rabat dla płatników gotówki jest jeszcze niższy. Zaciągnięcie niekorzystnej pożyczki na tak niewielką korzyść nie jest zalecane. Ponieważ oprocentowanie kredytu samochodowego w banku mieszkaniowym jest zwykle wyższe niż oprocentowanie kredytu dealerskiego. Dzięki finansowaniu przez dealera możesz jednak lepiej jeździć. Pomaga w tym tylko dokładne obliczenie.

Dealerzy zwykle czerpią większe korzyści z finansowania

Oczywiście wszystko zależy również od umiejętności negocjacyjnych kupującego. W każdym razie powinien mieć jasność co do jednej rzeczy: już nie jest tak, że płatnik gotówki jest bardziej preferowany niż detalista niż klient, który kończy finansowanie. Przeciwnie: marże na sprzedaży samochodów są już dla dealera niskie. Jeśli jednak klient zakończy finansowanie, dealer otrzymuje prowizję od banku samochodów, która jest dla niego opłacalna. Finansowanie oferuje również dealerowi możliwość zatrzymania klienta w perspektywie długoterminowej. Dzięki „płatności gotówkowej” nie ma prawie żadnych opcji. Kupujący opuszcza dziedziniec i na razie go nie ma.

Wniosek: Rabat dla płatników gotówki jest często całkowicie zawyżony. Nikt nie płaci już ceny katalogowej za samochód. Wojna cenowa na rynku samochodowym jest na to zdecydowanie zbyt wysoka. Oferowane rabaty nie mają prawie nic wspólnego z płatnościami gotówkowymi. Kupujący, który finansuje, jest w rzeczywistości jeszcze bardziej wartościowy dla kupca niż płatnika gotówki. Zaciągnięcie kredytu samochodowego w banku , a następnie pojawienie się w salonie jako płatnik gotówki, rzadko jest lepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza w czasach, gdy wiele banków samochodowych wabi atrakcyjnym finansowaniem zerowym. W każdym razie należy obliczyć obie opcje i pewnie negocjować z dealerem - nawet bez płatności gotówką.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt