Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 20.08.2017 · 0 komentarzy · 309 wyświetleń

Pierwsze Mini z napędem elektrycznym ujrzy światło dzienne w 2019 roku

Po wielu latach oczekiwań i spekulacji, w końcu fani marki Mini doczekali się konkretnych informacji. Samochód produkowany w Wielkiej Brytanii wykorzysta technologię niemieckiego koncernu BMW.

Mini zamierza również wprowadzić do swojej oferty auto elektryczne

Kilka dni temu grupa BMW poinformowała opinię publiczną o swoich planach dotyczących pojazdów elektrycznych. Systemy napędowe przeznaczone do aut Mini będą wytwarzane w miejscowościach Dingolfing oraz Landshut, a następnie dostarczane do fabryki w Oksfordzie, w której montowany będzie 3-drzwiowy mini z napędem elektrycznym w wersji hatchback.

Warto zaznaczyć, że oprócz Mini, grupa BMW ma w planach elektryfikację pozostałych marek należących do tego koncernu. Jako jeden z pierwszych modeli na rynku pojawi się X3, którego wersja bezemisyjna zostanie wprowadzona do eksploatacji w 2020 roku. Chwilę później oferta BMW zostanie rozszerzona o model iNEXT.

Jeśli chodzi o markę Rolls-Royce to skupia się ona na napędzie elektrycznym, który zastąpi technologię hybrydową lub plug-in. Nie należy się jednak spodziewać bardzo spektakularnych ruchów. Firma pracuje nad pojazdem we własnym, spokojnym tempie.

Koncern BMW jest dobrze przygotowany na zmieniające się potrzeby rynku. W razie potrzeby można szybko i wydajnie zwiększyć lub zmienić produkcję, aby dopasować ją do potrzeb klientów.

Przed wprowadzeniem na rynek elektrycznego MINI, BMW X3 oraz iNEXT, nastąpi premiera modelu iRoadster, który powinien pojawić się w salonach samochodowych jeszcze przed końcem 2017 roku.

(źródła: https://pixabay.com/pl/samochód-elektryczny-stacja-ładująca-2545290 )

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt