Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 1.05.2017 · 0 komentarzy · 435 wyświetleń

Opel Corsa – typowe miejskie auto

Opel Corsa należy do kategorii osobowych aut zakwalifikowanych jako typowe samochody miejskie. Model jest produkowany od 1982 roku.

Obecnie od 2014 r. na rynek trafiają nowe egzemplarze piątej generacji – Corsy E. Model wszedł na rynek europejski, a także w Australii i Ameryce Południowej. Najnowsza generacja zupełnie nie przypomina pierwszej – gruntowne zmiany dokonały się już w 1993 r., kiedy zaprezentowano Opla Corsę B.

Od dwójki do piątki

Obecnie na rynku wtórnym największym zainteresowaniem cieszą się trzecia i czwarta generacja modelu, choć nadal można spotkać modele drugiej generacji – w różnym stanie technicznym. Wprowadzenie trzeciej generacji Opla Corsy na rynek było swoistym przełomem. Pojazd otrzymał nową stylistykę nadwozia i płytę podłogową gamma. Standardowe wyposażenie Opla Corsy było dość atrakcyjne i konkurencyjne – producent zaoferował konsumentom immobiliser, poduszkę powietrzną, ABS oraz światła z funkcją follow me home.

Kolejna generacja – Opel Corsa D – została zaprezentowana w Londynie (2006 r.). Pojazd zbudowano na nowej platformie opracowanej przez GM z Fiatem. Nowością wprowadzoną do kolejnej wersji miejskiego modelu był system Flex – Fix – umożliwił on szerokie konfigurowanie bagażowej przestrzeni. Corsa otrzymała sportowy charakter, ale to nie wystarczyło. W 2011 r. Przeprowadzono facelifting, który polegał na zmianie kształtu przednich reflektorów, obudowy świateł przeciwmgielnych i atrapy chłodnicy.

Premiera w Paryżu – piąta generacja ujrzała światło dzienne

Najnowszy model Opla Corsy ("E") został zaprezentowany w czasie targów motoryzacyjnych w Paryżu. Opel nie jest całkowicie nową generacją – płyta podłogowa zastosowana w tym modelu została przejęta od poprzednika. Zmieniono natomiast przednią i tylną część nadwozia. Konieczne okazało się też wprowadzenie zmiany w zakresie jednostek napędowych. Konsumenci otrzymali możliwość wyboru nowego, aluminiowego silnika benzynowego 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo. Posiada on moc równą 90 lub 115 KM. Dodatkowo, w gamie silników benzynowych znajdują się również czterocylindrowe jednostki o pojemnościach 1.2 i 1.4. Turbodoładowany silnik 1.4 o mocy 100 KM posiada moment obrotowy na poziomie 200 Nm. Opel Corsa piątej generacji jest dostępny w kilku wersjach wyposażeniowych, min. Essentia, Color Edition i OPC Line przykuwającą uwagę agresywną stylistyką.

Przestrzeń pełna komfortu i pojemny bagażnik

Za główne zalety trzydrzwiowego, miejskiego auta, uznaje się między innymi stylowe wzornictwo przestronnej kabiny – dominują długie, poziome linie, które dodatkowo potęgują przestronność wnętrza korzystnie wpływając na komfort kierowcy i pasażerów. Jedną z głównych cech modelu jest specyficzny tryb określany jako tryb city. Można go aktywować przyciskiem, aby ułatwić sobie parkowanie i inne manewry przy niskiej prędkości jazdy. Do zalet pojazdu zalicza się również system elektrycznego wspomagania układu kierowniczego – jego działanie polega na dostosowywaniu systemu do prędkości jazdy, żeby zwiększyć precyzję jazdy i zoptymalizować zużycie paliwa. Opel Corsa w nowej odsłonie został wyposażony także w zintegrowany bagażnik FlexFix – jest to rowerowy bagażnik wysuwający się z tylnego zderzaka.

Znajdź Opla Corsę wybranej generacji na rynku wtórnym korzystając z ofert sprzedaży Opla Corsy. Internetowa giełda samochodowa otwiera możliwości dla użytkowników poszukujących informacji na temat ofert z rynku wtórnego i określonych modeli samochodów do nabycia.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt