Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 23.08.2017 · 0 komentarzy · 517 wyświetleń

Nowy model TVR pojawia się na rynku po 12 latach

Brytyjski koncern zajmujący się produkcją super samochodów nie cieszył się dobrą passą w ostatnich latach. Jakiś czas temu pojawiła się szansa na odrodzenie, a niedawno pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego modelu TVR.

Istnieje szansa, że po wielu latach TVR wprowadzi do oferty nowy model

Pierwszy teaser, który się pojawił jest tajemniczy i można na nim zobaczyć tylko część pasa przedniego oraz maskę silnika reprezentującą styl retro, charakterystyczną np. dla modelu Griffith. Możliwe, że nowy model otrzyma właśnie taką nazwę. Koncern TVR pewien czas temu zarejestrował właśnie taki znak towarowy, ale więcej informacji w sprawie nazwy uda nam się uzyskać w czasie imprezy Goodwood Revival. W tym miejscu odbędzie się premiera supersamochodu.

Po 12 latach z pewnością można się spodziewać po marce TVR nawiązania do klasyki, jakim będzie wolnossąca jednostka napędowa V8 o pojemności 5 litrów. Silnik stworzony przez firmę Cosworth doskonale współpracuje z mechaniczną skrzynią biegów posiadającą sześć przełożeń. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 322 km/h.

Nowy model przygotowany przez TVR nie będzie posiadał zbyt wiele nowoczesnych rozwiązań oraz systemów elektronicznych. Dostępne będą zegary cyfrowe oraz system infotainment, jednak pozostałe elementy będą oparte na rozwiązaniach analogowych. W porównaniu z poprzednimi modelami, zapowiadany pojazd nie będzie miał problemów z rdzą. Producent zamierza przeprowadzać specjalne testy karoserii z zastosowaniem słonej wody.

Pierwsze informacje mówią, że nowy samochód ma ważyć 1250 kg, więc współczynnik mocy do masy będzie wynosił 400 koni mechanicznych na tonę. Szacuje się cenę wersji podstawowej na poziomie 90 tysięcy funtów.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt