Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 12.10.2020 · 0 komentarzy · 269 wyświetleń

Jednorazowe maseczki ochronne - chrońmy się przed koronawirusem

Od 10 października 2020 roku w kraju powrócił obowiązek noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Wiele osób nie zastosowały się do restrykcji nałożonych przez rząd i ponad 1000 osób zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mandat ma wykonalność natychmiastową i trzeba go zapłacić nawet w przypadku odwołania się do sądu gdzie kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy złotych.

W Polsce na ten moment mamy bardzo dobrą dostępność maseczek jednorazowych, które są dostępne w sklepach lokalnych i sklepach internetowych praktycznie od ręki. Ceny maseczek są przystępne dla każdego robotnego i zaczynają się od kilkudziesięciu groszy za sztukę do kilkunastu zł za 100 sztuk maseczek jednorazowych. Czy to duży wydatek jeżeli chodzi o nasze zdrowie? Raczej nie. Często zwykłe przeziębienie kończy się znacznie większymi wydatkami. Lepiej się chronić niż leczyć. Maseczki jednorazowe są najlepszym wyborem. Alternatywą są przyłbice ochronne medyczne, które też stanowią ochronę choć już nie tak skuteczną jak maseczki klasy ffp3. W przyłbicach jednak dużo łatwiej się oddycha, jednak użytkowanie takiej przyłbicy może być uciążliwe a na materiale mogą gromadzić się wirusy, którymi możemy zarazić się podczas czyszczenia. W przypadku używania maseczek jednorazowych i płynu dezynfekującego do rąk ryzyko złapania koronowirusa jest praktycznie zerowe.

Warto przestrzegać wytycznych rządu i nie robić z siebie pseudo bohaterów twierdząc, że "ja nie znam nikogo kto miał koronowirusa" czy "to jest jakaś wielka ściema" lub "nie mogę w tym oddychać". Maseczki ochronne filtrujące wdychane powietrze to nie koniec świata ani dyskomfort uniemożliwiający codziennie funkcjonowanie. Rząd nie każe nam nosić 20 litrowych dozowników na plecach i chodzić w słoniach. Zasłaniajmy usta i nos, nośmy maseczki, dajmy przykład innym i brońmy się przed zarazą, która nasilając się nie tylko niszczy zdrowie nasze i bliskich ale całą gospodarkę uderzając w firmy i jakość bytu zwykłego człowieka.

Aktualne informacje rządowe o koronawirusie dostępne na https://www.gov.pl/web/koronawirus - bądź na bieżąco z wytycznymi i ograniczeniami w poszczególnych regionach Polski.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt