Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 21.08.2017 · 0 komentarzy · 310 wyświetleń

Genesis pracuje nad luksusowym modelem SUV. Czy niemieckie marki mogą być zagrożone?

Marka Genesis to luksusowa odmiana Hyundaia. Aktualnie w ofercie tej marki dostępne są dwa sedany, ale już wkrótce do ich grona dołączy przynajmniej jeden pojazd zaliczany do segmentu aut SUV.

Wkrótce na rynku pojawi się nowy SUV marki Genesis

Genesis jest marką premium zaliczaną do koreańskiego koncernu Hyundai. Od pewnego czasu marka ta chce przerwać dominację marek Audi, BMW oraz Mercedes na rynku amerykańskim. Władze tej marki cały czas poszukują sposobów przyciągnięcia do siebie klientów na rynkach globalnych, ponieważ poziom sprzedaży aut nie jest dla nich zadowalający.

Aktualnie oferta obejmuje dwa modele G90 oraz G80, a wkrótce do tego grona dołączą dwa pojazdy zaliczane do segmentu SUV oraz coupe w wersji sportowej. Możliwe, że marka ta rzutem na taśmę wprowadzi jeszcze jeden model crossover, jednak jego premiera powinna nastąpić nie wcześniej niż w 2021 roku.

Kilku dziennikarzy z zagranicy odwiedzili centrum R&D należące do Hyundaia i poznali oni plany koncernu na najbliższe lata. Nowy pojazd ma być pozycjonowany niżej niż model GV80 (pełnowymiarowy SUV) oraz GV70 (SUV średniej wielkości). Marka Genesis już zarezerwowała te nazwy w amerykańskim urzędzie patentowym. Prawdopodobnie najmniejszy model będzie posiadał nazwę GV60.

W 2021 roku można spodziewać się premiery nowej generacji modelu G90 oraz modelu o charakterze sportowym. Możliwe, że w tym samym czasie debiut zaliczy nowa platforma elektryczna. Przed końcem 2017 roku możemy się za to spodziewać premiery modelu sedan G70. Samochód będzie dostępny w salonach na początku 2018 roku.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt