Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 29.04.2020 · 0 komentarzy · 223 wyświetleń

Gdzie mogę się wybrać podczas pandemii ?

Koronawirus nadal nakłada ogromne ograniczenia na podróż. 1 maja 2020 r. Jest tym razem świętem w piątek - byłby to idealny długi weekend w maju, również na miłe krótkie wakacje z rodziną lub przyjaciółmi. Zamiast tego w następny weekend jest napisane: Zostaniemy w domu! Letnie wakacje podróżnicze również grożą odwołaniem, przynajmniej podróży zagranicznej.

Kryzys Koronawirusa -na wybrzeżu i w górach wciąż jest niewielki promyk nadziei - Meklemburgia Pomorze Przednie zezwala właścicielom drugich domów z innych krajów związkowych na ponowne wejście od 1 maja, dotyczy to również Morza Bałtyckiego. Obozowicze długoterminowi, którzy zarejestrowali swoje główne miejsce zamieszkania w kraju lub miejsce parkingowe jako drugie miejsce zamieszkania, mają również bezpłatny (powrotny) przejazd. Złagodzenie jest częścią pięciostopniowego planu rządu Meklemburgii-Pomorza Przedniego, który według ministra gospodarki może po raz kolejny umożliwić turystom wypoczynek na północnym wschodzie. 

Austria -ostrożny powrót do turystyki

Pozytywne sygnały napływają również z  Austrii: chcą współpracować z krajami partnerskimi i w ścisłym kontakcie z Komisją UE „w celu znalezienia rozwiązań, które mogłyby ponownie zdynamizować turystykę letnią”, powiedział minister spraw zagranicznych. Jednak jego odpowiednik natychmiast stłumił nadzieje, że „turystyka stanie się zbyt szybka” z uwagi na utrzymującą się pandemię koronawirusa.


Brak ogólnej godziny policyjnej

Chociaż maski ochronne są obecnie obowiązkowe do zakupów i transportu lokalnego, nadal nie obowiązuje ogólna godzina policyjna. Samochody i motocykle mogą być nadal używane, na przykład, do robienia zakupów, jazdy do pracy lub wykonywania innych niezbędnych projektów. Dotyczy to również krajów związkowych z ograniczeniami wyjścia (Bawaria, Berlin, Brandenburgia, Kraj Saary, Saksonia, Saksonia-Anhalt). Z drugiej strony podróżowanie jest zwykle dozwolone tylko z ważnych powodów. Zasadniczo rząd federalny wydaje jedynie zalecenia dotyczące swobody podróżowania - za wdrożenie odpowiadają kraje związkowe.

Kto może jeździć?

Jeśli możesz podać uzasadniony powód podróży, możesz również zabrać innych ze sobą samochodem: Według rządu federalnego pasażerowie mogą brać udział w gospodarstwie domowym (np. Współlokatorzy). Nadrenia Północna-Westfalia reguluje to w następujący sposób: „Limit dwóch osób ma (...) wyjątki - na przykład dla członków rodziny. Mogą (...) podróżować razem w samochodzie - nawet z więcej niż dwiema osobami”. Saksonia zezwala nawet kilku nieznajomym na wspólne podróżowanie: „Wycieczki na wspólne przejazdy są dozwolone, ponieważ wiążą się z wykonywaniem działalności zawodowej”. I dozwolona jest tam wycieczka do drugiego domu przez kilka powiatów. Nawiasem mówiąc, zasada dwóch osób zasadniczo dotyczy pobytów publicznych, a także pozwala na spotkanie z osobą, która nie pochodzi z własnego domu lub rodziny.

Nie myśl o legalnych ''tylnych drzwiach''

Czy spotkanie na dłuższych dystansach, czyli wizyta, jest dozwolone? Powinieneś przyjrzeć się przepisom poszczególnych krajów związkowych, które mają na ciebie wpływ. Na przykład, kto podróżuje z Berlina do Hamburga, musi sprawdzić odpowiednie przepisy obu miast-państw; ale także na trasie przez Brandenburgię, Meklemburgię-Pomorze Przednie i Szlezwik-Holsztyn. Jeśli gdzieś istnieją ograniczenia wyjazdowe, podróż odpada.Oczywiście nie chodzi o myślenie o jakichkolwiek legalnych tylnych drzwiach. Oczywiście ukrywanie wizyty jako pomoc dla krewnych wymagających opieki nie ma sensu w rozporządzeniu.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt