Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 22.07.2018 · 0 komentarzy · 454 wyświetleń

Czy warto kupić wideorejestrator?

Coraz więcej kierowców zaczyna dostrzegać to, co dzieje się na drogach. Okazuje się, że żaden kierowca nie ma łatwego życia, ze względu na nieuprzejmość i nawet cwaniactwo innych uczestników ruchu drogowego. Okazuje się, jednak, że w takich okolicznościach jak najbardziej możemy znaleźć złoty środek, nawet na ukazanie, że nie zawsze wina stoi po naszej stronie. Takim rozwiązaniem może okazać się zamontowanie w swoim samochodzie wideorejestratora.

Tak naprawdę, kierowcy, którzy są zainteresowani tym tematem, do wyboru mają kilka różnych możliwości. Na rynku pojawia się coraz więcej różnych urządzeń, wśród których wymienia się modele o większej lub mniejszej popularności. Na pewno nagranie z wideorejestratora pomoże nam w najbardziej konfliktowych sytuacjach, w których nie jesteśmy w stanie ustalić winnego zdarzenia, jak i również doszło do próby wymuszenia odszkodowania.

Jeżeli chcemy zdecydować się już na zakup urządzenia, warto na pewno dowiedzieć, się jaki wideorejestrator okaże się w tym przypadku najlepszym modelem. Na pewno warto wspomnieć o różnych przedziałach cenowych, jak i też rozmaitych ustawieniach, które oferują konkretne urządzenia.

Pierwszym, takim bardzo popularnym wideorejestratorem jest właśnie Navitel DVR R600. Pod tym względem mamy do czynienia z urządzeniem kosztującym około 270 zł. Tutaj do czynienia mamy przede wszystkim z możliwością nagrywania filmików w jakości Full HD. Nic nie umknie naszej uwadze, ponieważ urządzenie jest wyposażone w 6-krotny zoom cyfrowy. Nie musimy się również obawiać, że dłuższa podróż nie będzie w pełni zarejestrowana. Ponieważ wideorejestrator obsługuje kartę pamięci o pojemności nawet do 256 GB. Mowa w tym przypadku o kartach pamięci microSD. Z drugiej strony możemy mieć ten model wideorejestratora ustawiony na czuwaniu. W związku z tym, jeżeli tylko dojdzie do gwałtownego hamowania lub innego zdarzenia, to specjalny czujnik G-sensor odpowiada za automatyczne nagrywanie w przypadku tego typu zdarzeń. Nie ma również najmniejszego problemu, żeby zdecydować się na nagrywanie od razu tylko po wyruszeniu w drogę.

Okazuje się, że urządzenie jest na tyle inteligentne, że tak naprawdę możemy spodziewać się tego, iż nawet pod naszą nieobecność zostanie włączone nagrywanie, jeżeli tylko dojdzie do jakiegoś niekontrolowanego ruchu. Mowa jest przede wszystkim, o wszelkich stłuczkach i uszkodzeniach naszego samochodu podczas parkowania innych pojazdów. Na pewno na dużych parkingach komuś zdarzyło się wrócić z zakupów i zobaczyć, że na jego samochodzie znajdują się rysy lub pojawiły się inne objawy małej stłuczki. Niestety sprawcy już nie ma, dlatego nie mamy do kogo się odnieść o odszkodowanie. Dodatkowym ułatwieniem na pewno jest również to, że urządzenie wyposażone jest w tryb nocny. Dlatego nagrywanie tego co się dzieje na drodze, możliwe jest również po zachodzie słońca. Wszystko jest nie tylko rejestrowane na kartę pamięci, ale również dzięki 2-calowemu ekranikowi, istnieje możliwość podglądu na żywo.

Kolejnym urządzeniem, którym warto się zainteresować jest Navitel R1000. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco droższym wideorejestratorem, którego koszt wynosi ok. 400 złotych. Jednocześnie mamy do czynienia z jeszcze lepszą jakością obrazu Full HD, a także opcja nagrywania 30 klatek na sekundę. Dodatkowym atutem jest to, że kamera pozwala na nagrywanie wszystkiego dookoła siebie - urządzenie może być obracane wokół własnej osi o 360 stopni. W takim razie nie ma najmniejszego problemu, z tym by nagrywać to, co dzieje się wewnątrz samochodu. Dodatkowo kamerka posiada bardzo łatwy i szybki sposób mocowania. W tym celu wykorzystuje się tzw. uchwyt magnetyczny. Sama kamerka wyróżnia się wyjątkowo nowoczesnym wyglądem, w związku z tym świetnie zaprezentuje się w bardziej nowoczesnych modelach samochodów.

Ten tym kamerki, również wyposażony jest w czujnik G-sensor. Zatem nagrywanie włącza się zaraz w momencie nagłego hamowania. Na pewno w przypadku tego modelu, świetnym rozwiązaniem okazuje się być specjalna aplikacja na telefon, dzięki której możemy nie tylko monitorować nagrania, ale również mieć jeszcze wpływ na ustawienia kamerki. Korelacja z systemem GPS pozwoli na odnalezienie się nie tylko w czasie rzeczywistym lub przeszłym, ale również da nam odniesienie do konkretnej lokalizacji, w której będziemy się znajdować. Na pewno tutaj jednym minusem w porównaniu do poprzedniego modelu, jest mniejsza pojemność karty micro SD, która w tym przypadku wyróżnia się maksymalną objętością na poziomie 64 GB.

Trzecim typem urządzenia, na które warto zwrócić uwagę jest oczywiście Lamax C7. Jest to niewielka kamerka gwarantująca podstawowe urządzenia, w wyjątkowo niskiej cenie do 100 złotych. Rzeczywiście w pierwszej kolejności zauważymy, że mamy do czynienia z kartą pamięci microSD o pojemności tylko do 32 GB. Jest to znacznie mniej, niż w przypadku urządzenia Navitel DVR R600. Jednak jakość obrazu jest naprawdę dobra, ponieważ możemy liczyć na rozdzielczość filmu Full HD z prędkością nagrywania 30 klatek na sekundę. Mimo, że jest to niskobudżetowe urządzenie, na pewno nagrywanie włączy się podczas ostrego hamowania, wyminięcia przeszkody, czy też w czasie parkowania samochodu. Dodatkowym ułatwieniem jest również tryb nocny, pozwalający na rejestrowanie obrazu po zachodzie słońca.

Tutaj dużym plusem na pewno jest akumulator, który pozwala na całodobowe nagrywanie tego co się dzieje na drogach, bez konieczności ładowania urządzenia. Istnieje możliwość również włączenia funkcji poklatkowego nagrywania. W ten sposób istnieje możliwość nagrywania minutowego filmu, na którym znajduje się aż pół godziny nagranego materiału. Jeżeli chcemy skorelować nagraną sytuację z lokalizacją, to nie ma najmniejszego problemu, żeby zdecydować się na dokupienie specjalnego systemu GPS.

Dość ciekawym rozwiązaniem jest także XBLITZ Go, którego koszt wynieść może nawet 500 złotych. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma trybami nagrywania. Do nich zalicza się Full HD z nagrywaniem 30 klatek na sekundę. Jeżeli jednak mamy do czynienia z nagrywaniem w jakości HD, wtedy rejestrowanie obrazu odbywa się z szybkością 60 klatek na sekundę. Urządzenie, jak wcześniejsze wideorejestratory, również na wyposażeniu posiada czujnik G-sensor. Dlatego nie musimy nagrywać całej trasy, ponieważ rejestracja załączy się w odpowiednich momentach. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także funkcja nagrywania podczas parkowania pojazdu. Nie ma również najmniejszego problemu z tym, by odpowiednio przyczepić urządzenie. Dodatkowo znajduje się niewielki wyświetlacz, na którym możemy monitorować całe swoje nagranie.

Ostatnim urządzeniem, którym warto się bardziej zainteresować jest Navitel MR250.

Jest to wideorejestrator, który możemy zakupić mniej więcej w cenie 350 złotych. Jednocześnie swoim kształtem przypomina lusterko wsteczne z wyświetlaczem o przekroju 5 cali. Zatem rzeczywiście mamy do czynienia z dość wyjątkowym wyświetlaczem, na którym czytelnie widać nie tylko ustawienia, ale również rejestrowany na żywo obraz. Tak jak w przypadku poprzednich urządzeń, w tym przypadku mamy do czynienia z rejetsratorem wyposażonym w czujnik G-sensor, który uruchamia nagrywanie po wyczytaniu jakiegoś ruchu lub w trakcie uruchomienia silnika. Jeżeli ktoś nie ma auta wyposażonego w kamerę cofania, to na pewno takie urządzenie okaże się dla niego zbawiennie. W trybie standardowego nagrywania nie musimy wybierać pomiędzy rejestracją przodu lub tyłu naszej trasy. Ale nagrywane są da obrazy z dwóch kamer jednocześnie. Tutaj także mamy do czynienia z rejestracja obrazu w szybkości 30 klatek na sekundę. Jednocześnie zachowana jest rozdzielczość Full HD. Może dla niektórych osób minusem okazać się zbyt mała pojemność karty microSD, która maksymalnie jest w stanie pomieścić 64 GB materiału.

Jak widać, powyższe urządzenia między sobą zbytnio się nie różnią, jeżeli chodzi o parametry, możliwości nagrywania obrazu, jak i również maksymalną pojemność karty pamięci. Jednak okazuje się, że takich możliwości jest więcej. Wszystkie wideorejestratory na pewno możemy dopasować również do naszych możliwości finansowych.

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt