Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!

Dariusz Korzeniowski · 20.08.2017 · 0 komentarzy · 338 wyświetleń

Audi zastrzega nazwę RS Q8

Od pewnego czasu pojawiają się plotki o nowym, bardzo szybkim flagowym modelu SUV marki Audi. Okazuje się jednak, że jest w nich sporo prawdy i Audi RS Q8 może niedługo pojawić się na światowym rynku.

Zapowiada się nowy superszybki model SUV-a ze stajni Audi

Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis "Auto Guide" przedstawiciele niemieckiego koncernu Audi pojawili się w europejskim urzędzie patentowym w celu zastrzeżenia nazwy RS Q8. Informację tę należy połączyć z wypowiedzią szefa Audi sport, który niedawno zdradził plany marki na najbliższe lata. Zespół odpowiedzialny za wersje sportowe zajmuje się największym oraz najmocniejszym modelem SUV, który będzie konkurował z modelami, takimi jak BMW X6 M oraz Mercedes GLE63 AMG. Można mieć praktycznie stuprocentową pewność, że tym modelem będzie Audi RS Q8.

Pod względem stylistyki, pojazd ten będzie nawiązywał do koncepcyjnego studium Q8 Sport Concept. SUV w wersji sportowej miał swój debiut na salonie w Genewie, który miał miejsce kilka miesięcy temu.

Przed wprowadzeniem na rynek nowego modelu, priorytet w grupie Volkswagena będzie miał projekt Lamborghini Ursus. Ta włoska maszyna będzie posiadała taką samą płytę podłogową jak zapowiadany niemiecki SUV. W przypadku obu pojazdów zastosowany zostanie również taki sam silnik, jakim będzie podwójnie doładowana jednostka V8. Taki sam silnik zostanie również zastosowany w nowym modelu Porsche Panamera Turbo. Pewne jest to, że sportowy dział Audi nie będzie inwestować w silniki wysokoprężne, tak jak w przypadku modelu SQ7 TDI. Taki pojazd nie jest zgodny z pojęciem "światowego samochodu", ponieważ wiadomo, że istnieją kraje, które będą zakazywały sprzedaży aut wyposażonych w dieslowskie jednostki napędowe.

(źródła: http://moto.pl/MotoPL/7,88389,22201057,audi-rs-q8-coraz-bardziej-realne-niemcy-zastrzegaja-nazwe.html )

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@samocholand.pl

Kontakt